Czaszka

Czaszka

Ataki bezmyślnych zwierząt, są przewidywalne i dążą do zniechęcenia oraz ośmieszenia naszych działań i przekonania innych, aby zaprzestali dążyć do niewygodnej prawdy i dołączyli do zagubionego stada, pędzącego w stronę poprawności politycznej.

Każda prawda, podlega użytecznej deprawacji i dekonstrukcji. Jeśli rzeczywistość – RaElIs, jest oparta na długości, częstotliwości fali (cymantyka) – dźwięku, koloru, przetwarzanego przez szyszynkę, to zniszczenie prawdy, przez zastosowanie koloru i dźwięku w procesie deprawacji, jest procesem dekonstrukcyjnym, iluzorycznym (IsRaEl), który łączy zdekonstruowany kolor i dźwięk z procesem, podsuniętego, nadmiernego wyboru, nie mającego nic wspólnego z wolnością i równością społeczną, które, są zastępowane za pomocą tolerancji, akceptującej deprawację i głupotę.

https://wojciechdydymus.wordpress.com/2018/09/20/cymantyka-i-mistyka-dla-zaawansowanych-czyli-czym-jest-jezyk-dzwiek-kolor-rozdzka-berlo-fletnia-pana/

https://panlogika.wordpress.com/2017/01/04/wzywam-wszystkich-madrych-ludzi-do-realnego-dzialania/

Czyż nie odkrywamy tego zepsucia we współczesnej technologii, muzyce stworzonej przez laboratoria oraz instytuty naukowe i w ideologii multi-kolorowego panseksualizmu, w skład którego wchodzi seksualizacja dzieci i młodzieży oraz chemiczny homoseksualizm, biseksualizm … i wszelakiej maści genderyzm, wspomagany kastracją moralności i duchowości.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/05/11/masonska-symbolika-kolorow/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/05/16/pedofilia-i-lgbtq-czyli-manipulacja-naprawde-wysokich-lotow/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/11/27/dekonstrukcja-przez-otwarty-seksualizm/

https://akademiafilozoficznadydymusa.wordpress.com/2018/10/12/wolnosc-i-swoboda-wartosc-czy-masonska-ideologia/

https://ligaswiata.blogspot.com/2016/03/historia-manipulacji-instytut-tavistock.html

Skupienie uwagi

Skupienie, całej swej uwagi, na swoim wnętrzu, jest drogą ku ewolucji duchowej i nieśmiertelności, podczas gdy nieuwaga, jest drogą do wiecznego, życia fizycznego, osadzonego na przyswojeniu sobie obcych ideologii, co pcha człowieka, ku bezsensownej wegetacji, dążącej, do nieświadomego koła karmy negatywnej i zniewolonej (pełnej wytycznych) śmierci.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/24/problem-pentagramu-i-heksagramu-oraz-triskelionu/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/12/21/badz-zywy-jak-drzewo-czyli-dlaczego-nalezy-odwracac-pentagram/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/29/ignorancja-nie-oznacza-niewinnosci-czyli-dlaczego-zabijanie/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/09/kim-jest-dziecko/

Ci, którzy uważają, nie umierają duchowo i nie zmartwychwstają w fizycznej utopii iluzji, lecz ewoluują w formie duchowej, dążąc do przejścia dzieła w kreatora.

Nie musisz nieustannie medytować, modlić się, musisz po prostu, poprzez świadomy sen – zrozumieć wszystkie otaczające cię alegorie i złączyć je, w zrozumiałą dla siebie prawdę.

Oświecenie – nibbana – nirwana … związana jest tylko i wyłącznie ze świadomym snem, ponieważ żadna medytacja i modlitwa, nie zastąpi tobie świadomości – wielowymiarowego istnienia, dążącego do zdobycia wszystkich doświadczeń, za pomocą jednej duszy, podzielonej na wiele bytów fizycznych, egzystujących w iluzji czasu, przestrzeni i wymiaru.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/10/swiadomy-sen/

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/03/14/kreacja-rezydentna-i-uniwersalna-duszy-i-wiedzy/

Energia jedności dualnej, skupionej w tryptyku (żeńska i męska cześć jestestwa, skupiona w sile życia – szyszynce (RaElIs)) i czystość, dążąca do prawdy, samostanowienia i samoograniczenia, jest świadomą formą samokontroli, która jest jedyną formą kontroli, jaką powinien zaimplementować człowiek w swojej jaźni.

Mówi o tym prawo naturalne, personalne, które przez czas i ład personalny, dąży do świadomego życia, które nie wpierdala się pomiędzy drzwi a futrynę życia innych bytów.

Nie ważna jest praca, będąca ideologią wyzysku człowieka, przez człowieka, ponieważ najważniejszy jest trud, dążący do odłączenia ziemi naszego jestestwa – bytu od obcych ideologii – królestw, tak aby powstała wolna, niezależna i niezatapialna wyspa.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/05/30/swiete-prawo-personalne/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/24/alegorie-czasu-chronos-aion-uroboros-i-caerus/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/14/moj-personalny-lad/

Ignorancja i głupota, znajduje sens życia w beztrosce, lecz nagrodą za trud, jest umiejetność skupienia swojej uwagi na prawdzie. Ci, którzy niczego nie zauważają, są ślepcami, choć mają oczy. Rozkosz zmysłowa oraz płodność fizyczna, odłącza cię od człowieczeństwa i włącza cię do świata zwierząt, które prowadzi człowieka wprost do pustki wegetacji, a także nieszczęścia i frustracji …. ukrytych, za uśmiechem oraz fetyszem posiadania i pragnienia rzeczy, nadających sens twojemu bytowi …

(Tą rzeczą, formą łaknienia, jest także chęć posiadania potomstwa – prowadząca – do karmy negatywny i koła życia fizycznego …)

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2017/04/28/porod-i-plodnosc/

Spojrzenie na sprawę czyimiś oczyma, usłyszenie czegoś, czyimiś uszami i wypowiedziedzenie obcych kwestii, swoimi ustami, nie oznacza przekazania sobie i swojemu otoczeniu prawdy, lecz tworzy z siebie zakłamanego odbiornika, który grając, wciela się w aktora lub widza jaskini platońskiej, który wierzy w to, co widzi, słyszy i mówi.

Prawda, pochodzi z naszego wnętrza, ponieważ myśl, jest zgodna ze słowem i działaniem, czego nie może nam dostarczyć świat hierarchicznego terroru, religijnej wiary, czy świat mentorów i mesjaszy, dążących do ideologii żerowania człowieka, na człowieku.

( Idol, gwiazda, autorytet, pan, wódz … zaraza swego fana – niewolnika, swoim tokiem myślenia, swoją ideologią, aby zaczarowany głupiec, przestał żyć własną tożsamością i zaczął mówić, myśleć i działać w rytm zewnętrznych sloganów, cytatów, uwag, praw, co zmusza człowieka do porzucenia swego prawa, ładu i czasu oraz odrzucenia swojej duchowości, zastępowanej prawem i zewnętrznym system wartości, opartym na poprawności politycznej … Czas bardzo szybko weryfikuje naszą głupotę, jednak strach nie pozwala nam wyjść z otaczającej nas kloaki obłędu w której tkwią wszyscy nasi znajomi, rodzina … )

Mędrzec, wychodzi i wspina się na drzewo, górę, wieże, swojego rozwoju, aby obserwować to, co ważne i istotne w jego wnętrzu i otoczeniu.

http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/05/nieodrobione-lekcje-slepego-tumu.html

Społeczeństwa, nie widzą niczego, co ważne i istotne, widzą tylko to, co poprawne i właściwe, ta uległość, ignorancja i nieuwaga, czyni z pana swego ciała i umysłu, niewolnika obcych ideologii.

Przebudzony, wśród śpiących, uważający, wśród nieuważnych, mądry, wśród głupich, jest tym, któremu wszyscy zazdroszczą i którego wszyscy nienawidzą oraz niszczą … , ponieważ jeśli sam nie potrafisz odpowiadać za siebie, niszczysz tych, którzy mają siłę i odwagę mieć ową odpowiedzialność, drogę, pozwalającą zarządzać tylko i wyłącznie sobą …

Teraz skupmy się i spójrzmy na ludzką czaszkę

Każdy powinien pamiętać o życiu i śmierci ( Memento Mori), mówi nam o tym czaszka, której góra, ozdobiona jest krzyżem ciemiączka …

Drzewo życia (kręgosłup) kończy się sklepieniem łuku czaszki, który jest odbiciem otaczającego nas nieboskłonu.

Krzyż, jako taki, jest symbolem powtarzalności w skali krótko okresowej, długo okresowej i w skali wieczności …

Przykładem tego, jest krzyż astrologiczny, spójny z krzyżem pór roku, co przekłada się z kolei na okresowy wpływ archontów / ciał niebieskich na przyrodę oraz ciało i umysł człowieka.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/30/archonci-i-wizualizacja-wplywu-na-byt-ludzki-za-pomoca-trzeciej-sily/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/02/25/swiadomy-sen-i-spojrzenie-na-nasz-dom/

Zacznijmy od wiedzy medycznej …

Pia Mater – Pierwszy Krzyż

Opona miękka wnika we wszystkie zagłębienia, szczeliny i bruzdy w mózgowiu i jest ściśle połączona z błoną graniczną zewnętrzną gleju.

W części szyjnej, wzmocniona pasmami łącznotkankowymi, wnika w głąb sznura tylnego i tworzy przegrodę szyjną pośrednią, oddzielając pęczek smukły od pęczka klinowatego.

Pełni funkcję łącznotkankowego zrębu, utrzymującego we właściwym kształcie miękką i plastyczną konsystencję mózgowia oraz rdzenia kręgowego.

Jest unerwiona przez włókna pochodzące od nerwów czaszkowych i nerwów rdzeniowych.

Nerwy te prawdopodobnie kontrolują krążenie płynu mózgowo-rdzeniowego i ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Przecinanie opony miękkiej, dotyk oraz inne bodźce mechaniczne nie wywołują bólu. Jest silnie unaczyniona.

Od strony szczeliny podłużnej mózgu wnika wraz ze splotami naczyniówkowymi pomiędzy sklepienie i międzymózgowie, a także pomiędzy móżdżek i rdzeń przedłużony, tworząc tkankę naczyniówkową komór.

Co z tego wynika ?

Matka, jest odpowiedzialna za tworzenie płynu mózgowo-rdzeniowego (sól zbawienia, zasolenie – morze).

Dziecko jest chrzczone w rzecze płynu mózgowo rdzeniowego, pochodzącego od matki – życie, wędruje przez cały system nerwowy, docierając przez krzyż ( kręgosłup – 33 kręgi ) do świątyni i golgoty. Oto pierwszy krzyż – ciemiączko, którego środkowa cześć ma kształt podwójnego trójkąta – waginy intelektualnej.

( Dlaczego Kain (przesilenie zimowe) zabił Abla (przesilenie wiosenne) ciosem kamieniem w głowę … Wydaje mi się, że większość osób czytających nasze artykułu, potrafi już na to odpowiedzieć :

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/24/alegorie-czasu-chronos-aion-uroboros-i-caerus/ )

Dokładniej rzecz biorąc, chodzi o Przegrodę przezroczystą (łac.: septum pellucidum) – struktura mózgowia oddzielająca rogi przednie komór bocznych mózgu.

Przegroda, utworzona jest przez dwie blaszki (laminae septi pellucidi) zbudowane z istoty szarej i białej, między którymi może znajdować się wąska jama przegrody przezroczystej (cavum septi pellucidi) wypełniona płynem, niemającym jednak łączności z układem komorowym mózgowia.

Od góry, dołu i od przodu sąsiaduje z ciałem modzelowatym (corpus callosum), natomiast od dołu i do tyłu od przegrody przezroczystej znajduje się sklepienie fornix.

Fornix – Sklepienie (łac. fornix) – struktura anatomiczna mózgowia, część układu limbicznego.

Stanowi ono jedno z najważniejszych połączeń śródlimbicznych, łączących zespół hipokampa (hippocampus) z ciałem suteczkowatym (corpus mamillare), jądrami przegrody (nuclei septi) oraz jądrem przednim wzgórza (nucleus anterior thalami).

Ten medyczny opis, jest istotny, jeśli zamierzasz kontynuować czytanie tego tekstu …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/04/15/ego-i-samo-ukrzyzowanie/

Przejdźmy teraz do starożytnej wiedzy, która łączy wiedzę medyczną z astrologią

Wyobraż sobie, że góra twojej czaszki, jest odzwierciedleniem wiszącego nad tobą łuku nieboskłonu, a twoja szyszynka, porusza się po nieboskłonie, wraz z ruchem słońca, księżyca i przeróżnych ciał niebieskich. Oczywiście alegoria ruchu szyszynki, dotyczy zmian chemicznych i biologicznych w mózgu i ciele.

Kość potyliczna (dolny łuk czaszki), kryje za sobą ten obszar mózgu, który aktywnie reaguje na zmiany faz księżyca. Lewa półkula mózgu, jest odzwierciedleniem kolejnych faz Księżyca obserwowanego z północnej półkuli Ziemi. Natomiast prawa półkula mózgu, jest odzwierciedleniem kolejnych fazy Księżyca obserwowanych z półkuli południowej Ziemi.

Kość ciemieniowa i czołowa, podzielone są na cztery części, tworzące krzyż sfinksa (który dzieli głowę na strefy wpływu poszczególnych gwiazdozbiorów, w tym byka, człowieka (ryby), lwa i orła), w środku którego mamy koło wpisane w kwadrat i kwadrat wpisany w podwójny trójkąt ciemiączka, pomiędzy tymi czterem częściami, energia ciał niebieskich oddziałuje na dualizm mózgu, tworząc cztery wiry energetyczne, układające się według reguły złotych spirali.

Szyszynka gromadzi część tej energii, a resztę uwalnia i propaguje dookoła naszego ciała fizycznego …

Szyszynka, koordynuje obie części mózgu oraz rejestruje falowy wpływ archontów na ludzkie ciało i umysł. Dzięki świadomości własnego snu, oświeceniu i przebudzonej świadomości oraz ponownemu odwróceniu wewnętrznego pentagramu (alegoria zmysłu wzroku, słuchu …) do wewnątrz i połączeniu go z obiema częściami heksagramu, będącego alegorią dwóch półkul mózgu, możemy kontrolować te procesy w sposób świadomy, rzeczywisty i unikać nadmiernego łaknienia, egoizmu i emocji, co nazywamy RaElIs, czyli rzeczywistością personalną …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/30/czym-sa-gesty-modlitewne-i-medytacyjne/

Wracając na chwile do medycyny – rogi przednie komór bocznych mózgu, pozwalają zachować równowagę przestrzenną oraz pamięć w danym wymiarze, ograniczając wpływ świadomego snu na rzeczywistość, co ma ochronić nasz mózg, przed rozwarstwieniem i szaleństwem.

O tym przeczytacie tu :

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/09/10/niebezpieczenstwa-zastosowania-swiadomego-snu-przez-profanow/

https://akademiafilozoficznadydymusa.wordpress.com/2019/06/13/bledy-wspomnien/

https://akademiafilozoficznadydymusa.wordpress.com/2017/05/05/tetrarchia-i-pontifex-maximus-czyli-najwyzszy-budowniczy-mostow/

Najświętszą częścią ludzkiego ciała, jest mózg (trójca | tryptyk) i układ kręgowy (trzydzieści trzy), które to części ciała, były i są czczone, we wszystkich regionach świata.

Podczas gdy inne części ciała, są bardzo interesujące dla ucznia, czy profana, szukającego półprawd w narządach rodnych i sercu. Mistrz dostrzega prawdę w czaszce, mózgu i kręgosłupie, ponieważ to właśnie te elementy, są zespolone (chemicznie) ze archontami całego wszechświata …

Kręgosłup, kiełkuje w człowieku jak drzewo (życia – Yggdrasil, płonący miecz, różdżka mędrców, laska pocieszenia …), wynoszące jego mózg ku łukowi niebieskiemu.

Kręgosłup, tak jak i mózg, płonie (kolorami różnych sił) po zetknięciu z archontami :

Istotna ascendentna, daruje światu 6 sił, zachowując 7-mą siłe personalną dla siebie samego. Ta personalna siła, którą każdy z was musi zachować dla siebie, to dusza, która w wyniku zdobywania kolejnych doświadczeń, dzieli się na mniejsze, a ludzkie ciało, jest tylko inkubatorem dla dojrzewającego symbionta ludzkiej duchowości :

1. Kamień Duszy, pozostający ponad ciałem człowieka ( wielowymiarowy dysk danych, dostępny dla wszystkich wielowymiarowych bytów / jednej kreacji w czasie świadomego snu ) / kolor pomarańczowy

2. Kamień Umysłu / żółty

3. Kamień Czasu / zielony

4. Kamień Przestrzeni / niebieski

5. Kamień Mocy / purpurowy

6. Kamień Rzeczywistości / czerwony

7. Kamień Komunikacji – siła oddziaływania archontów na ciało i umysł wszystkich żywych bytów we wszechświecie

7 oczu / 7 czakr / 7 ramienna menoraOddziaływanie różnych sił – archontów lub grup archontów, na dany byt fizyczny lub / i duchowy w różnych wymiarach istnienia, ponieważ, to archonty, wiodą do konkretnego zachowania człowieka i relacji między ludzkich, prowadzących do danych, określonych doświadczeń i alternatywnych lub równoległych epizodów …

Archonty, zwane kamieniami, artefaktami, czy czakrami … kodują, wszystkie aspekty rzeczywistości, oparte na sześciu wymiarach pierwotnego, mistycznego węża, zwanego torem.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/12/29/czym-sa-czakry/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/20/wymiary-i-sily/

Życie fizyczne

Pierwotny tor tworzy w każdym żywym organizmie energetyczny sześcian jaźni, w którym jedna z jego ścian, odpowiada za strukturę życia fizycznego :

Wszystkie żywe elementy, zawierają w sobie wspólne struktury chemiczne, oparte na żależności sąsiadujących z sobą archontów – ciał niebieskich, wchodzących w wzajemne interakcje, a także sporadyczne kolizje, zmieniające obraz życia międzyplanetarnego …

Spróbuj teraz złożyć krzyż z człowiekiem w kostkę, a wszystko będzie dla ciebie jasne, ponieważ jaźń człowieka ukryta jest w szyszynce znajdującej się na środku heksagramu – dwóch połówek mózgu …

Polityka wierzy w religie, ponieważ religia, to tajemnica mądrości zapisanej w alegoriach, dostępnych tylko dla wybranych, dlatego też wszystkie czynności hierarchiczne zamknięte, są w lożach (zakonach, partiach, korporacjach …), gdzie najpilniejsi uczniowie dostępują łaski dostępu do mistrzów, żyjących poza strukturą iluzji świata.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/06/21/szamanska-wladza-nad-ludem-czyli-przekroczenie-idei-personalnosci/

Dekonstrukcja prawdy

Religie, aby wpływać negatywnie na ludzi, zatarły wiedzę o ewolucji duchowej i karmie pozytywnej, wprowadzając złe oko oparte na ideologii czaszki i piszczeli oraz poczuciu winy, do życia zwykłych ludzi, którzy ze strachu, oddawali odpowiedzialność za swoje życie w ręce szamańskiej, a potem kościelnej i monarszej hierarchii.

Łacińska fraza Memento Mori, jest ogólnie interpretowana jako : Pamiętaj, że musisz umrzeć, i często, powiązana jest z innymi fatalistycznymi wyrażeniami, takimi jak Hora Fugit (uciekają godziny) lub Tempus Fugit (czas ucieka).

Korzenie powiedzenia Memento Mori, tkwi w rytuałach szamanów atlantyckich przybyłych na Maltę, co potwierdzają zapiski zakonu Maltańskiego, Templariuszy oraz zakonów rycerskich, kultywujących ryt York.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/01/27/mowa-nienawisci-oraz-zle-oko/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/11/07/bog-personalny-i-bog-zlosliwego-oka/

Czaszka i piszczele, są szeroko znanym symbolem śmierci, stosowanym w sztuce i literaturze, co można dostrzec w Pompejach, na Malcie, Sumerze, Hiszpanii i innych terytoriach zdobytych przez atlantyckich szamanów, dekonstruujących wiedzę na temat ewolucji duchowej oraz karmy pozytywnej.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/03/18/ewolucja-niewolnictwa/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/06/04/porzadek-melchizedeka/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/01/23/skull-and-bones-prawda-niebezpieczna/

Straszenie śmiercią, poprzez widok robactwa, zgnilizny … , a także, przez niemoralne praktyki militarne i medyczne, miało przywoływać złe oko i kulturę strachu przed końcem, co wzmacniało egoistyczne działanie człowieka, wykorzystywanego, przez cywilizacje i kult-ur-ę hierarchiczną, dla własnych celów.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/23/kim-jest-krol-i-czym-jest-panstwo/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/11/26/czym-jest-horror/

Obok niewolniczej pracy, jedzenia, picia, medycyny i seksualizacji, sztuka funeralna, jest najbardziej dochodowym biznesem, tworzącym fetysz pieniądza …

Szamani zatrudniali najemnych – geniuszy, aby ci za pomocą sztuki (w którą wpleciono kult) śmierci i strachu, kontrolowali zachowania ludzkiej populacji : Lorenzo Bernini, Michał Anioł, Nicholas Poussin, Caravaggio, Guercino, Pieter Claesz, Horacy, William Shakespear … nie wspominając współczesnych artystów, muzyków, reżyserów, żołnierzy i polityków …

Wiele kultur opanowanych przez szamanów, włączała do swych rytuałów – kult śmierci, ponieważ był to ostatni akt istnienia danej cywilizacji, która przez holokaust i ludobójstwo, ewoluowała w strukturę ukształtowaną na bazie ideologii wyzysku człowieka, przez człowieka.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/03/31/poczatek-kontroli-spolecznej-czyli-szamanizm-filozoficzny-egoistow-zwanych-tyranami/

Widać tutaj wyraźnie, czym jest ideologia wojny, rewolucji, buntu, która za pomocą zbrodni i strachu, dąży do ewolucji ustrojowej i cywilizacyjnej opartej na starych zasadach hierarchicznych i nowych metodach kontroli społecznej …

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/10/18/czy-jest-rewolucja/

Strach przed magią, śmiercią (Ars Moriendi), duchami, czarami, siłą, bronią, prawem, technologia, utratą fetyszy … jest wieczny i nadal silny …

https://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2016/05/nowy-porzadek-swiata-cywilizacja-strachu.html

Zauważ, że aspekt śmierć osobowej, została wpleciona w strukturę prawa oraz ładu osób trzecich, mówi nam o tym system religijny, prawny i rytualny …

Na ten przykład Ars Moriendi, oferuje wskazówki dla umierających i tych, którzy się nimi zajmują. Wskazówki dotycząc tego, czego się można spodziewać po śmierci i jak celbrowac śmierć, za pomocą określonych modlitw, zachowań i postaw, które doprowadziłyby do dobrej śmierci (zgodnej z poprawnością polityczną) i późniejszego zbawienia.

Chrześcijańska podstawa wyrażenia Momenti Mori, często była uważana za pochodzącą z Księgi Izajasza 22:13: „Jedz i pij, bo jutro umierzemy!”, jednak to zdanie zostało wyrażone przez szamana o imieniu : Imhotep.

Zdanie wypowiedziane przez Imhotepa, jest ściśle powiązane z wyrażeniem Carpe Diem („Chwytaj dzień”) lub Nunc Est Bibendum (dosłownie „Teraz musimy pić”), które były często używane w starożytności, zwłaszcza w okresie poprzedzającym XIV-wieczne chrześcijaństwo, aby podkreślić zwięzłość i kruchość życia fizycznego.

Oba powyższe zwroty przypisuje się poecie Horacemu (ok. 65-8 pne), który umieścił oba sformułowania obok zwrotu – memento mori w swoich Odach. Hasło – Memento Mori rozwinęło się wraz z rozwojem chrześcijaństwa renesansowego, które podkreślało istnienia Nieba, Piekła i zbawienie duszy w życiu pozagrobowym.

Chrześcijańskie, myślenie o śmierci było związane z przemijaniem ziemskich przyjemności, luksusów, dóbr i osiągnięć, które nie mają żadnej wartości w życiu pozagrobowym, mieści się to w koncepcji sformułowania Memento Mori, które zostało wzięte z Księgi Kaznodziei : we wszystkich swych działaniach, uważaj na swój koniec ostateczny, a nigdy nie zgrzeszysz.

( Przy czym poprawność polityczna akceptuje te grzechy, które prowadzą człowieka do karmy negatywnej, co tworzy z powracającego bytu – wieczny kapitał … )

Ten sam koncept strachu znajdujemy w obrzędach Środy Popielcowej, kiedy popioły są umieszczane na czole wiernych wraz ze słowami : Pamiętaj człowiecze, że prochem jesteś i w proch się obrócisz …

Czarna Śmierć zdepopulowała Europę (1348), a całości dopełniła wojna, pomiędzy Anglią a Francją (1337-1453), co doprowadziło do celu ideologicznego, jakim była zmiana teologiczna.

Zmiana teologiczna, mocnym akcentem, zakończyła masowy osąd ludności rdzennej i świadomej swej jaźni w Europie …

Podczas soboru w Konstancji (1414–1418), mason Jean Gerson, kanclerz Uniwersytetu w Paryżu, przyniósł do rady esej nazwany – De Arte Moriendi. Ta praca, stała się podstawą Ars Moriendi – Sztuki Umierania. Z soboru w Konstancji, Ars Moriendi szybko rozprzestrzenił się dzięki sieciom dominikanów i franciszkanów.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/07/bazy-wroga-sa-wszedzie/

Ewolucja Ars Moriendi, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Memento Mori, ponieważ Ars Moriendi, jako kreacja zrewidowana, stała się czymś w rodzaju ilustrowanej księgi moralności, prowadzącej do dobrej śmierci i zbawienia (w ujęciu ideologi wyzysku człowieka, przez człowieka).

Dzięki takiej postawie ludzie zostali złapani w pułapkę poprawności politycznej, dążącej do karmy negatywnej zatwierdzonej, przez kościół i monarchie, będącą w rękach szamańskich lóż rytualnych, potrzebujących ideologii ludzkiego kapitału, do rozbudowy systemu hierarchicznego.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/09/watykan-czyli-kult-kontroli-plodnosci-niewolnikow/

Angielskie tłumaczenie Ars Moriendi, ukazało się około 1450 roku, i miało tytuł Księga rzemiosła umierania.

Według Compera, pierwszy rozdział chwali śmierć dobrych chrześcijan i pokutujących grzeszników, którzy umierają z radością … Ponadto, Ars Moriendi wskazuje, że pokuta na łożu śmierci, może przynieść zbawienie.

Natomiast drugi rozdział, konfrontuje umierających z pięcioma pokusami i odpowiadającymi im środkami zaradczymi, takimi jak: Pokusa przeciwko wierze, a potwierdzenie wiary; pokusa rozpaczy, a nadzieja na przebaczenie; pokusa niecierpliwości, a miłość i cierpliwość; pokusa do próżności lub samozadowolenia kontra pokora i pamięć grzechów; pokusa chciwości lub przywiązania do rodziny i własności, a oderwanie …

Na marginesie wspomnę, że choć koncepcja Ars Moriendi została zapoczątkowana przez Kościół katolicki, to wiele z wypromowanych przez nią pojęć, przyjęto podczas reformacji, przez kościoły protestanckie. Późniejsze zmiany doktryny protestanckiej, w tym pojęcie Łaski, nie zostały jednak włączone do symboliki Memento Mori, która wspiera dobre uczynki, jako klucz do zbawienia.

Albert Mackey, opisuje użycie Memento Mori, jako symbolu masońskiego (szamańskiego), przejętego przez zakony rycerskie, a tym samym i chrześcijaństwo : … Symbol śmiertelności i śmierci, jest użytkowany jako środek podburzania umysłu do kontemplacji najbardziej uroczystego z przedmiotów, czyli czaszki i piszczeli, używanych w Komnacie Odbicia lub Komnacie Przemyśleń …

( W języku wolnomularskim używane są trzy słowa na określenie miejsca, w którym odbywają się zebrania Braci i Sióstr Wolnomularzy : Świątynia, Loża i Warsztat. Są one najczęściej używane zamiennie. Dla jednych Loża jest tożsama z Świątynią; dla innych jest zgrupowaniem Wolnomularzy; dla innych jeszcze Loża istnieje tylko wtedy, gdy gromadzą się Wolnomularze, a potem znika.

Świątynie przyjmują kształt prostokąta wielkości dwóch kwadratów, czyli o proporcjach 1 do 2. W nim również możemy odnaleźć złotą liczbę. Jak bowiem zauważa wolnomularz Wladimir Nagrodzki: Podłużny kwadrat lub podwójny kwadrat jest prostokątem, którego boki mają proporcję 1 do 2, 1 do ½ lub który stanowi połowę kwadratu przeciętego wzdłuż. Dzięki tym proporcjom poznajemy klucz do podziału prostej na krótszy i dłuższy odcinek, podziału niezbędnego budowniczym, którzy nazwali go złotą proporcją. Podział ten można z łatwością otrzymać rysując linię przekątną OC przez podwójny kwadrat oraz zakreślając łuki AT i TT’. W ten sposób otrzymujemy złoty podział w punkcie T’, który dzieli prostą na krótszy i dłuższy odcinek”. Tego typu „kwadrat” ezoterycy zwą „kwadratem księżyca”. Te właśnie proporcje przyjmują najczęściej współczesne Świątynie wolnomularskie.

… a więc ? Komnaty, loże, świątynie … , są odbiciem skały wszechświata – czaszki, w której znajduje się dualność ludzkiego umysłu i tryptyk świątyni … )

Ważne jest, aby powrócić do historii, tematów i rytuałów dwóch zakonów rycerskich (Zakonu Maltańskiego i Templariuszy), które włączyły rytuał – Memento Mori, do chrześcijańskiej ideologii.

Kandydaci wstępujący do zakonu Maltańskiego, muszą zrozumieć, że ideologia memento mori, jest głęboko wyryta we wszystkich sublunarnych przyjemnościach, iluzorycznego życia, będących w sprzeczności z cnotami, prawością , moralnością i wartościami.

Oczywiście, jest to oszustwo polegające na wciągnięciu użytecznego kandydata, do świata najemników, którzy grzeszą łaknieniem siły, nietykalności, władzy, roli, czy mamona …

Na tej drodze, nie ma oświecenia, czy świętości, ponieważ najemnik, tak, jak i niewolnik, wróci za pomocą ideologii grzechów, łaknienia oraz karmy negatywnej, do koła wiecznego życia fizycznego.

Zresztą przysięga mówi o tym w sposób jasny i klarowny : wypełniamy nasze obowiązki, jako pielgrzymi życia, którzy rozrywają pasmo śmiertelności … przechodzimy przez Jordan śmierci i bezpiecznie lądujemy na szerokim brzegu wieczności, a tam w obecności miriadów, możemy zostać powitani jako bracia i przyjęci w wyciągnięte ramiona Błogosławionego Immanuela …

Zobacz, kandydat jest poinformowany, że w wielu wymiarach żyją nieskończone liczby – miriady, jego kopi, które zbierają doświadczenia w skali czasy, przestrzeni i wymiaru, dążąc do ewolucji duchowej, ale mimo tego, najemnik wraca do życia fizycznego, łaknąć bezwartościowych rzeczy po raz kolejny, kolejny i kolejny …

Szamani, awansują tylko tych, którzy są użyteczni, a niszczą tych, którzy idą właściwą drogą rozwoju i uciekają od bractwa w wymiarze religijnym, militarnym, ekonomicznym, fizycznym i politycznym.

Pamiętaj, że rytuał memento mori włącza każdego do tajnego bractwa, ponieważ każdy z nas uczestniczy w rytuale śmierci. Członkowie zakonów, lóż, obywatele … , są szkoleni i odbierają lekcje posłuszeństwa i szacunku w stosunku do autorytetu i mentora, wychodzącego z kast szamanów i najemników.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/21/masonska-idea-mentora/

Ukrzyżowanie, męczeństwo, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie, to alegorie, w których kandydat widzi tylko i wyłącznie ideologie memento mori, a mistrz dostrzega prawdę, która przejaśnia niebo jego rozumu, wyprowadzając byt z mar ( z mar twych powstałeś) …

Jeśli chodzi o specyficzne wykorzystanie alegorii Memento Mori w Rytuale Zakonu Templariuszy, to zwróćmy uwagę na ten fragment :

Młodszy strażnik, opuszcza pokój, a kandydat usuwa bandaż i odkrywa pod nim oprócz Biblii, miskę z wodą … ludzką czaszkę i kości krzyżowe.

Wielki komandor mówi: pielgrzymie, piąta libacja, jest bardzo uroczysta.

Jej symbolem, jest gorzki kielich śmierci, którego wszyscy musimy wcześniej czy później zasmakować; a nawet zbawiciel świata, nie był od tego zwolniony.

Cała prawda, leży w tym oto kielichu na wino, wtedy wielki komandor wyciąga czaszkę i wlewa do niej wino, mówiąc : Piąta libacja, nazywana jest zapieczętowanym obowiązkiem, ponieważ ma zapieczętować wszystkie, poprzednie przysięgi składane na łonie masonerii …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/01/dekonstrukcji-poprzez-libatio/

Mistrz doskonale wie, ża aby osiągnąć zbawienie, należy żyć cnotą, podporządkowując ego – próżność, za pomocą pokory i poświęcenia.

Warto dodać, że cały ruch religijny był sterowany za pomocą szamanów – mistyków, wprowadzających własnej ideologie, o kogo dokładnie chodzi :

Alberta Magnusa (1200–1280); Julian z Norwich (1342-1416); Joanna d’Arc (1412-1431); Martin Luther (1483–1546); Paracelsus (1493-1541); Giordano Bruno (1548-1600); Jacob Boehm (1575-1624); Thomas Vaughan (1621-1666) alias Eugenius Philalethes; William Blake (1757-1827); i William Wordsworth (1770-1850), to tylko kilka nazwisk lub przydomków.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/01/16/fantastycznym-szewc-czyli-kim-byl/

Wiele osób, w tym niektórzy masoni, błędnie zakładają, że trzeci stopień masonerii w jakiś sposób reprezentuje śmierć, podczas gdy w rzeczywistości reprezentuje on użyteczne dla elit – karmiczne odrodzenie fizyczne, odrzucające aspekt duchowy, moralny i intelektualny, z którego, tylko niewielki procent korzysta, ponieważ większość wybiera łatwą drogę zaślepienia, która odrzuca ewolucje duchową, sprzeczną z poprawnością polityczną, tradycją i prawem zwierząt.

Wszystko jest alegorią, opisującą wnętrze człowieka, wszystko co wartościowe w skali macro kosmosu, czyli personalny czas, ład, prawo i bóg, po wyciągnięciu na zewnątrz i połączeniu z ideologią innych ludzi, staje się bezwartościową, patologiczną doktryną, służąca żerowaniu pana na niewolniku i bestii na ofierze.

Schemat iluzji twierdzi, że życie doczesne, życie użyteczne innym, ma sens, podczas gdy tak naprawdę, sensem jest samotne, zdobycie jak największej liczby pozytywnych doświadczeń, w drodze do ewolucji duchowej i transmutacji ciała fizycznego w ciało ascendentne, skupiające w jednym bycie całe, ciało duchowe.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/03/18/ewolucja-niewolnictwa/

Nie ma wątpliwości, że człowiek posiadający zdolność samoświadomości walczy bez końca z dekonstrukcją rzeczywistości i konfrontuje się ze śmiercią.

Dobrze jest okresowo zastanawiać się nad naszym życiem, a nasze przekonania w miarę naszych poszukiwań, pogodzą się z naszą własną śmiertelnością, prowadząca do ewolucji duchowej.

Nie warto żyć, wedle przykazań poprawności politycznej, należy odrzucić obce naszemu wnętrzu ideologie, sprzedawane na rynku egoizmu i próżności, przez szamanów, pragnących wykorzystać człowieka, jako użyteczną formę ludzkiego kapitału …

https://wojciechdydymskicytaty.wordpress.com/2019/05/09/samo-poszanowanie-magia-intencyjna/

Pamiętajmy o śmierci, ponieważ to dopiero początek podróży, która nie musi zakończyć się na kole życia fizycznego i karmy negatywnej. Pamiętaj, że warto doświadczać dobrego, wystrzegać się złego oka, strachu i poprawności politycznej, aby dojść tam gdzie uczeń, staje się mistrzem i gdzie twór, staje się twórcą, a koniec, staje się początkiem …

Liga Świata

Dydymus

Akademia Filozoficzna Dydymusa

https://pomagam.pl/wdd

https://trueshopl.wordpress.com

Samostanowienie i Samoograniczenie

https://zrzutka.pl/94z6z8

P.s Już w poniedziałek – 19.08, dojdzie do kolejnej rozprawy o prawo własności do „źródła” – AFD, proszę o mentalne i duchowe wsparcie. Dziękuje