Ego i samo ukrzyżowanie

Ego i samo ukrzyżowanie (samopoświęcenie) lub wolna wola, równość i wolność

” Wiedza, logika i dobrze skierowana ciekawość, tworzą zalążek mądrości, która sprzeciwia się idei psychodelicznego fanatyzmu, kreowanego za pomocą odcięcia przeciętnego człowieka od prawdy … ”

Drzewiec krzyża jak już ustaliliśmy, to drzewo życia zwane także drzewem dobra (altruizm) i zła (egocentryzm).

Drzewiec, jest także alegorią 33 kręgów kręgosłupa, zwanego też drabiną jakubową, prowadząca do nieba, które jest zawsze z nami.

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2017/01/15/33-liczba-madrosci/

http://ligaziemi.blogspot.com/2016/12/choinka-w-aspekcie-prawdy-i-kamstwa_10.html

Samiec i samica, Adam i Ewa (złodzieje), altruizm i egocentryzm … ,to przeciwstawne sobie półkule mózgu, tworzące jeden dualny organ zarządzany za pomocą szyszynki – trzeciego oka.

Uczono Cię i ciągle się uczy przez media i marketing szeptany, że tzw : Jezus (wąż) został ukrzyżowany w wieku 33 lat, pomiędzy dwoma złodziejami (półkule) na golgocie (czaszka), tworząc trzecią siłę – mamy tu odniesienia do tryptyku, balansu, podziału, przeciwieństwa i właśnie owej trzeciej nieuchwytnej siły, która zamiast łączyć, skutecznie dzieli …

http://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2017/03/balans-dualizm-przeciwienstwo-i-tryptyk.html

( Większość mężczyzn zaczyna tworzyć po 33 roku życia ponieważ wtedy umiera jako zwierzę rozpłodowe i niewolnik fizyczności, a rodzi się twórca, u kobiet ten okres następuje poźniej dlatego mówimy o wiedźmach lub babkach …

Ludzki organizm posiada dwa punkty G (69 – 2xG, tak w górze jak i ma dole) i wszystko polega na tym, aby zachować pomiędzy nimi równowagę, co jest niemożliwe w czasach powszechnej manipulacji polegającej na wymuszaniu kultu ciała i potencji seksualnej, wedle zasady zajmij idiotę problemem, którego nie ma, a odciągniesz go od myślenia na rzecz cierpienia spowodowanego kompleksem … (czym jest ta potrzeba uprawnienia sportu, czym jest ta potrzeba akceptacji seksualnej …)

Przestańcie marnować czas … na ciało, skoro 99 % społeczeństwa nie ma mózgu posiadając wykształcenie odpowiednie do usługiwania elitą, trzymając się powagi, jak pijany iluzorycznego słupa …

Niszcz autorytet, rozwijając własną mądrość przy zachowaniu szacunku dla życia … )

Ten sam schemat władzy realizowany jest na froncie ciała i ducha, prawda przedstawiana jest jako wieloznaczna alegoria, prowadząca do ludzkich dramatów, które krzyczą : poświęć się dla elit, które gloryfikują własny sukces budowany na strachu, fanatyzmie i amoku zmanipulowanego stada.

Ta tajemnicza Golgota, to miejsce które obecne jest w ciele każdego człowieka, jest symboliczną metaforą, bowiem religia i polityka jest tylko iluzją, tworzoną w waszej czaszce – Golgocie, świątyni waszego mózgu, w którym pomiędzy prawą a lewą półkulą, (złodziejami) przebywa cząstka Boga zwana szyszynką.

Drugi i Trzeci krzyż znajduje się w trzeciej i czwartej komorze, jest to w dosłownym sensie sanktuarium, święte miejsce, jama w którym znajduje się święty gral – szyszynka.

Po śmierci fizycznej gologota (czaszka), staje się grobowcem, który jest czczone przez tajne bractwa.

Pia Mater – Pierwszy Krzyż

Opona miękka wnika we wszystkie zagłębienia, szczeliny i bruzdy w mózgowiu i jest ściśle połączona z błoną graniczną zewnętrzną gleju.

W części szyjnej, wzmocniona pasmami łącznotkankowymi, wnika w głąb sznura tylnego i tworzy przegrodę szyjną pośrednią, oddzielając pęczek smukły od pęczka klinowatego.

Pełni funkcję łącznotkankowego zrębu, utrzymującego we właściwym kształcie miękką i plastyczną konsystencję mózgowia oraz rdzenia kręgowego.

Jest unerwiona przez włókna pochodzące od nerwów czaszkowych i nerwów rdzeniowych.

Nerwy te prawdopodobnie kontrolują krążenie płynu mózgowo-rdzeniowego i ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Przecinanie opony miękkiej, dotyk oraz inne bodźce mechaniczne nie wywołują bólu. Jest silnie unaczyniona.

Od strony szczeliny podłużnej mózgu wnika wraz ze splotami naczyniówkowymi pomiędzy sklepienie i międzymózgowie, a także pomiędzy móżdżek i rdzeń przedłużony, tworząc tkankę naczyniówkową komór.

Co z tego ?

Matka, jest odpowiedzialna za tworzenie płynu mózgowo-rdzeniowego (sól zbawienia, zasolenie).

Dziecko jest chrzczone w rzecze płynu mózgowo rdzeniowego, pochodzącego od matki – życie wędruje przez cały system nerwowy docierając przez krzyż ( kręgosłup – 33 kręgi ) do świątyni i golgoty. Oto pierwszy krzyż ciemiączko, którego środkowa cześć ma kształt trójkąta.

(Dlaczego Kain (przesilenie zimowe) zabił Abla (przesilenie wiosenne) ciosem kamieniem w głowę …)

Dokładniej rzecz biorąc chodzi o Przegrodę przezroczystą (łac.: septum pellucidum) – struktura mózgowia oddzielająca rogi przednie komór bocznych mózgu.

Utworzona jest przez dwie blaszki (laminae septi pellucidi) zbudowane z istoty szarej i białej, między którymi może znajdować się wąska jama przegrody przezroczystej (cavum septi pellucidi) wypełniona płynem, niemającym jednak łączności z układem komorowym mózgowia.

Od góry, dołu i od przodu sąsiaduje z ciałem modzelowatym (corpus callosum), natomiast od dołu i do tyłu od przegrody przezroczystej znajduje się sklepienie fornix.

Fornix – Sklepienie (łac. fornix) – struktura anatomiczna mózgowia, część układu limbicznego.

Stanowi ono jedno z najważniejszych połączeń śródlimbicznych, łączących zespół hipokampa (hippocampus) z ciałem suteczkowatym (corpus mamillare), jądrami przegrody (nuclei septi) oraz jądrem przednim wzgórza (nucleus anterior thalami).

Sama wiedza anatomiczna lub wiedza religijna, czy okultystyczna, bez znajomosci historii, filozofii i symboliki niewiele wam da …

Zauważ, że znajomość „profesjonalna”, czy „ukierunkowana”, odcina was od wielowymiarowej prawdy.

Przez całe życie, będziecie błądzącymi w ciemnościach awatarami, dla których iluzja jest rzeczywistością.

Dzielą was na zawody, i komplikują wasze życie za pomocą licencji, dyplomów, tytułów … , aby było jak najtrudniej dojść do prawdy rzeczywistej.

Ani lekarz, ani ksiądz … nie jest wstanie połączyć faktów bez znajomosci symboliki i historii tak silnie fałszowanej przez tzw : naukowców …

Codziennie pniecie się do nieba po jakubowej drabinie, codziennie krzyżujące się w imię poświęcenia dla elit …

Kłamstwem jest władza, hierarchia i kasty, prawdą jest wolno – myślący człowiek, jego logiczna wiedza i wrodzona mądrość.

Posługując się logiką zajdziecie dalej niż sięga ludzka myśli, aby z wielu stać się nową jednością.

To społeczeństwo, mając niebo (dobro i dobro społeczne) na wyciągnięcie dłoni, poprzez strach wytwarza egocentryzm, samo poświęcenie, samo ukrzyżowanie, kreując własne piekło, którym żywią się władze utożsamiające sadyzm z własnym rajem.

Każdy z was, ma wolną wole, jeśli chcecie, krzyżujcie się w imię kultu(ry) cywilizacji masońskiej i jej ogólnoświatowej hierarchii, jednak aby osiągnąć wolność potrzebna jest równość, samoograniczenie własnego ego, logika i mądrość, prowadząca dalej do odpowiedzialności, samostanowienia i do dobra oraz dobrobytu społecznego.

Porzućcie teatry, aktorów i przedstawienia, zajmijcie się sobą, jednością społeczną i własnym życiem społecznym.

Dlaczego społecznym ?

Ponieważ silna jednostka bez jedności społecznej nie jest wstanie stworzyć dobrobytu, a każdy podział rodzi egocentryzm i chęć dominacji za pomocą władzy (trzeciej siły) tworzącej ideologię schematycznej kontroli kastowej w ujęciu fizycznym i duchowym.

I tej wiedzy oraz mądrości wam życzę, abyście nie tylko mieli świadomość, ale i odwagę, wyjścia przed szereg i przed tryptyk fasady iluzji, którą was karmią.

http://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2017/03/theatron-i-tryptyk-czyli-zycie-zwane.html

http://swiatowaliga.blogspot.com/2017/04/epikur-i-dziedzictwo-zaprzysiezonych.html

Zamiast szukać inteligencji we wszechświecie, człowiek musi poszukać ją u siebie, aby na nowo zdefiniować własną tożsamość pierwotną.

Przyjemność nałogu i popędu jest niczym przy poznawaniu przyjemności odnajdywania prawdy.

Ukryty aspekt kosmologiczny, astrologiczny, medyczny i symboliczny, leży pod kodem liczbowym i teologiczno – historycznym Biblii / Koranu … , który znajdzie fanatycznych wyznawców w każdym wieku jego istnienia. (65 tysięcy lat bytności ukrywanej prawdy i kodu kłamstwa)

To co przyciąga owych fanatyków, to warstwy pozorne, które ukrywają prawdy o znaczeniu powszechnym, które należy odkryć w poszukiwaniu własnej przeszłości rdzennej …

Czymże jest teologia, jeśli nie fanatyzmem, czym jest historia obleczona w aspekt teologiczny i polityczny, jeśli nie ustalonym odgórnie kłamstwem prowadzącym do rozwiązań narzuconych człowiekowi przez hierarchię.

( Dualność, ma kluczową role dla człowieka. Ziemia już w momencie kształtowania miała swojego brata bliźniaka zrodzonego z jednej pierwotnej materii. Gaja i Ikar posiadały dwa słońca Ra i Saturna, w wyniku kolizji Saturna i Ikara, powstał Księżyc, Mars i Wenus oraz pierścienie Saturna, składające się z resztek Ikara ściąganego na orbitę oddalającego się od ziemi i słońca Saturna. )

Myślę więc jestem (dosłownie) i tworzę …

(Koniec 1 wykładu wedle zasad Akademi Filozoficznej Dydymusa)

Dydymus
Akademia Filozoficzna Dydymusa
Liga Świata
Samostanowienie i Samoograniczenie