Asterion

Asterion

Labirynt, nie jest drogą w nieznane, labirynt, to najdłuższa droga do centrum, to najdłuższa droga do samoświadomości i oświecenia …

Dydymus

Asterion – Gwiaździsty lub Aktywowana Gwiazda

Istota ludzka, zaczyna drogę oświecenia od alegorii ciała – reprezentowanego przez byka, idącego labiryntem w kierunku egoizmu i rozumu, symbolizowanego postacią człowieka, który musi włożyć sporo trudu, aby odnaleźć i przekształcić człowieczeństwo w duchowość, reprezentowaną symbolicznie, przez lwa, wszystko to służy odnalezieniu boskości – samostanowienia – samoograniczenia – samoświadomości – altruizmu, reprezentowanego, przez orła …

( Walka człowieka z bykiem, to wieczna alegoria walki z zezwierzęceniem, ale nigdzie, nie pokazuje się człowiekowi, jak walczyć z człowieczeństwem, stojącym na drodze oświecenia … )

Człowiek zostaje aktywowany, włączony na podstawowym poziomie świadomości, za pomocą edukacji lustrzanej, pozwalającej przenosić z pokolenia na pokolenie – struktury niewolnicze, opartej na prawie zwierząt, oraz prokreacji dążącej do karmy negatywnej …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/24/problem-pentagramu-i-heksagramu-oraz-triskelionu/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/09/11/kwarantanna-czyli-izolacja-zniewolonego-stada/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/11/05/magia-psychologiczna-i-edukacja-lustrzana/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/29/ignorancja-nie-oznacza-niewinnosci-czyli-dlaczego-zabijanie/

liga asterion

Przemiana i alegoria ciała

Asterion – byk – ciało, to symetryczny punkt na boczno-tylno-dolnej powierzchni czaszki człowieka w miejscu styku kości ciemieniowej, tożstronnej kości skroniowej oraz kości potylicznej. Inaczej, miejsce styku szwu węgłowego, szwu potyliczno-sutkowego (przedłużenia szwu węgłowego) oraz szwu ciemieniowo-sutkowego (przedłużenia szwu łuskowego).

To właśnie z tego punkty wychodzi głęboka myśl człowieka, dążąca do człowieczeństwa kreującego egoizm w celu odnalezienia duchowości i oświecenia.

Dekonstrukcja, zatrzymała człowieka na etapie – świadomego, ale zagubionego zwierzęcia -byka – zwanego asterionem, byk porywa Europę (kobietę, jako symbol ludzkiego, karmicznego stada), byk ma rytualnie podcinane gardło, przez Mitrę. Moloch, Apis … , jest bogiem ludzkiego stada, które kultywuje ciału, prokreacji i fetyszom takim, jak mamon …

Przykłady :

Wiele narodów na całym świecie czciło lub czci święte byki. W mitologii sumeryjskiej Marduk, jest „bykiem Utu”.

W hinduiźmie rumak Shivy, to Nandi, byk. Święty byk, ma swoją konstelacje.

(Byk (łac. Taurus, dop. Tauri, symbol Taurus.svg, skrót Tau) – duży i wyraźny, 17. co do wielkości, gwiazdozbiór zodiakalny nieba północnego, leżący w pobliżu równika niebieskiego. Linia ekliptyki przechodzi w tym gwiazdozbiorze między formacją Plejad, a „głową byka”. Liczba gwiazd dostrzegalnych nieuzbrojonym okiem wynosi około 125. W Polsce widoczny od jesieni do wiosny. W naszych czasach przez gwiazdozbiór Byka przebiega 36,7′ ekliptyki: 1/5 znaku Barana i cały znak Bliźniąt. Słońce wędruje na tle gwiazdozbioru Byka pomiędzy 14 maja a 21 czerwca. Od 1989 roku w konstelacji znajduje się punkt przesilenia letniego, który przesunął się z Bliźniąt wskutek precesji osi obrotu Ziemi. Z Bykiem związane są podstawowe obiekty nieba zimowego: gromady otwarte Plejady i Hiady oraz pozostałość po supernowej – Mgławicy Kraba.

Byk to kolejne przebranie Zeusa, boga uwodziciela, którego sposób na śmiertelne kobiety polegał na przeobrażeniu się w nieodparte obiekty pożądania.

Jest to alegoria, zjednania, asymilacji dwóch rdzennych gatunków ziemskich ( o tym wkrótce).

Sumeryjczycy nazywali tę konstelację Świetlnym Bykiem, natomiast Egipcjanie czcili ją jako Ozyrysa-Apisa. Grecy łączyli gwiazdozbiór z uwiedzeniem przez Zeusa Europę , córkę fenickiego króla Agenora. Mit mówi o przystojnym, białym byku ze złotymi rogami, który zbliżył się do Europy, gdy ta przebywała na plaży. Oczarowana przez piękne stworzenie, usiadła mu na grzbiecie. Byk popłynął na Kretę, gdzie Zeus ujawnił, kim jest, i uwiódł Europę. Z tego związku narodził się między innymi Minos, późniejszy król Krety.

W obszarze Byka znajdują się jeszcze dwa obiekty, które powiązane są z mitami – Hiady i Plejady. Plejady były córkami Atlasa, skazanego na podtrzymywanie sklepienia niebieskiego za opowiedzenie się po stronie tytanów w wojnie z bogami olimpijskimi. Plejady popełniły samobójstwo ze smutku, którego przyczyną był srogi wyrok Zeusa. Ten z litości umieścił całą siódemkę na niebie. Inny z mitów opisuje, jak córki Atlasa i nimfy morskiej okeanidy Plejone zostały napadnięte wraz z matką przez Oriona. Udało się im uciec, lecz Orion się nie poddawał i ścigał je przez siedem lat. Zeus , chcąc upamiętnić ten pościg umieścił Plejady na niebie, tuż przed Orionem. Hiady, które też były córkami Atlasa, to druga widzialna nieuzbrojonym okiem gromada, tworząca głowę byka. Kiedy zginął ich brat Hias, rozszarpany przez lwa lub dzika, nieustannie płakały. Zostały również umieszczone przez bogów na niebie, a Grecy wierzyli, że ich łzy są znakiem nadciągającego deszczu.

Img_pasiphae

Jeszcze inny mit opowiada o miłości Zeusa do nimfy Io. Boski kochanek zmienił nimfę w jałówkę, chcąc ją ukryć przed swą zazdrosną małżonką Herą. Podejrzliwa bogini rozkazała schwytać Io i oddała pod straż stuokiego Argosa. Wysłany przez Zeusa Hermes zabił czujnego strażnika. Wówczas Hera zesłała na Io dokuczliwego gza,który dręczył ją i ścigał po całym świecie . W końcu Io dotarła do Egiptu. Tam odzyskała ludzką postać i została pierwszą królową tego kraju.

Na mapach nieba gwiazdozbiór przedstawia tylko połowę postaci byka – głowę wraz z tułowiem.

Gwiazdozbiór ten na niebie sąsiaduje m.in. z konstelacją Oriona, tworząc wielką scenę polowania.

Na ciało ludzkie, oddziałują również archonty z układu Byka :

Gwiazdy Byka są w większości blade. Poza ułożonymi w kształt litery V Hiadami, które tworzą wyraźny pysk, i dwoma rogami – betą i zetą – reszta wygląda jak byk atakujący Oriona.

Najjaśniejszą gwiazdą w konstelacji Byka jest:

a) Aldebaran (alfa Tauri) – czerwony olbrzym 40 razy większy od Słońca i jednocześnie jedna z najjaśniejszych gwiazd na niebie (13. pod względem jasności na ziemskim niebie), gwiazda podwójna.

b) Al Nath (beta Tauri) jest niebieskobiałym olbrzymem położonym w odległości 131 lat świetlnych.

c) Alkione (eta Tauri) 2,8m, gwiazda wielokrotna

d) Alheka (zeta Tauri) to niebieski olbrzym wykazujący niewielką zmienność. Jego jasność obserwowana zmienia się nieregularnie.

e) theta Tauri – gwiazda optycznie podwójna, której składniki to olbrzym θ² o typie widmowym A7 oraz olbrzym θ¹ o typie widmowym K0. Oba składniki są widoczne za pomocą lornetki. Theta2 (θ2) jest najjaśniejszym składnikiem Hiad.

f) lambda Tauri – układ potrójny gwiazd, w skład którego wchodzi układ podwójny typu Algol o okresie 3,95 dnia. Trzeci składnik okrąża pozostałe gwiazdy w czasie 33 dni. Jest to doskonały obiekt do obserwacji nieuzbrojonym okiem lub za pomocą lornetki.

g) Ain (epsilon Tauri) 3,41m
omikron Tauri (Atirsagne) 3,53m, gwiazda podwójna

h) Atlas (27 Tauri) 3,62m

i) Prima Haydum (gamma Tauri) 3,65m

j) Elektra (17 Tauri) 3,72m

k) ksi Tauri 3,73m

l) Secunda Haydum (delta1 Tauri) 3,77m

m) Maja (20 Tauri) 3,87m

n) ni Tauri 3,91m

o) R Tauri – gwiazda zmienna, miryda

p) RV Tauri – prototyp dla gwiazd zmiennych pulsujących (nadolbrzymów typów widmowych G i K)

r) BU Tauri (28 Tauri, Plejone) – zmienna nieregularna

s) HU Tauris – gwiazda zmienna zaćmieniowa (typu β Per)

t) T Tauri – gwiazda dziesiątej wielkości, odległa o 576 lat świetlnych. Jest prototypem grupy gwiazd zmiennych nieregularnych będących wciąż w stanie narodzin.

u) TU Tauri – gwiazda zmienna półregularna (typu R CrB)

v) kappa Tauri – widoczna nieuzbrojonym okiem para białych gwiazd, odległych odpowiednio o 153 i 144 lata świetlne od Ziemi.

w) tau Tauri – podwójna

x) fi Tauri – optyczny układ podwójny w odległości 342 lat świetlnych do rozdzielenia w małym teleskopie na pomarańczowego olbrzyma i białą gwiazdę.

y) chi Tauri – leżąca w odległości 268 lat świetlnych gwiazda podwójna. W małym teleskopie można rozróżnić składnik niebieski i złoty.

z) 60 Tauri – podwójna

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/11/15/cos-o-czym-nie-wiesz-a-tworzy-rozne-oblicza-ciebie-czyli-zagadka-ciemnej-niewidzialnej-warstwy-wszechswiata/ )

IMG_0201

Byk, czy to księżycowy, jak w Mezopotamii czy słoneczny, jak w Indiach, jest przedmiotem różnych inkarnacji kulturowych i religijnych, a także współczesnych wzmianek w kulturach New Age.

Byki i Tury, są przedstawiane w wielu paleolitycznych europejskich malowidłach naskalnych, takich jak te znalezione w Lascaux i Livernon we Francji. Ich siła życiowa mogła być uważana za magiczną, ponieważ znaleziono także wczesne rzeźby tura. Te imponujące i niebezpieczne żubry przetrwały w epoce żelaza w Anatolii i na Bliskim Wschodzie i były czczone w całym tym regionie, jako święte zwierzęta; najwcześniejsze przeżycia kultu byków są w neolitycznym Çatalhöyük.

Byk, był widziany w gwiazdozbiorze Byka przez Chalkolitów i oznaczał Nowy Rok na wiosnę w epoce brązu – 4000-1700 pne.

Nic więc dziwnego, że szamani stworzyli z ideologi byka – pierwszy stopień wtajemniczenia w rozwój samoświadomości, do której nie dopuszcza się zwykłego człowieka, który miał pragnąc tylko zwierzęcej siły, apetytu i mocy seksualnej.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/03/31/poczatek-kontroli-spolecznej-czyli-szamanizm-filozoficzny-egoistow-zwanych-tyranami/

Mezopotamia

Sumeryjska epopeja o Gilgameszu, przedstawia zabijanie przez Gilgamesza i Enkidu Byka z Nieba, jako akt buntu wobec bogów. Od najdawniejszych czasów, byk był w Mezopotamii ucieleśnieniem księżycowego bożka (rogi przedstawiają sierp księżyca).

Egipt

Hathor, jako krowa, ubrana w naszyjnik, pokazuje święte oko na Papirusie Ani.

W Egipcie, byk był czczony jako Apis, ucieleśnienie Ptaha, a później Ozyrysa. Byk, był również czczony jako Mnevis, ucieleśnienie Atum-Ra, w Heliopolis. Ka w języku – egipskim, jest zarówno religijną koncepcją siły życiowej / siły, utkwione w słowie byk.

Wschodnia Anatolia

Tysiące czaszek byków sprzed 8 tysięcy lat pne, znaleziono w sanktuarium w Çatalhöyük we wschodniej Anatolii. Święty byk Hattianów, określał wyszukane standardy wykreowane dla plebsu, znaleziono je w Alaca Höyük obok świętego jelenia. Reguły te przetrwał w mitologii huragijskiej i hetyckiej, jako Seri i Hurri („Dzień” i „Noc”), byki niosące boga pogody Teshub na grzbiecie lub w rydwanie i pasł się na ruinach miast.

Kreta

Byki były głównym tematem w cywilizacji minojskiej, setki podobizn byków znaleziono w pałacu na Knossos. Minojskie freski i ceramika, przedstawiają skoki przez byka, w których uczestniczą przedstawiciele obu płci.

Iran

Teksty i tradycje Zoroastrianizmu w języku irańskim, mają kilka różnych mitologicznych bydlęcych stworzeń. Jednym z nich jest Gavaevodata, czyli Avestan, jest to nazwa hermafrodytycznej „unikalnie stworzonej (-evo.data) krowy (gav-)”, jednego z sześciu pierwotnych materialnych tworów Ahura Mazdy, który staje się mitologicznym protoplastentem wszystkich dobroczynnych zwierząt.

Innym zoroastryjskim mitologicznym bydlęciem, jest Hadhayan, gigantyczny byk, tak wielki, że może on łączyć się z górami i morzami, które dzielą siedem regionów ziemi, i na plecach których, ludzie mogą podróżować z jednego regionu do drugiego. W czasach średniowiecznych Hadhajczycy nazywali się także Srīsōk (Avestan * Thrisaok, „trzy płonące miejsca”), które wywodzą się z legendy, w której trzy „Wielkie Ognie” zostały zebrane na grzbiecie stwora.

( Ideologia trzeciej siły – https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/24/problem-pentagramu-i-heksagramu-oraz-triskelionu/ )

IMG_0199

Jeszcze innym mitologicznym bydlęciem, jest nienazwane stworzenie (anonimowy człowiek) z Lamentu Krowy, w alegoryczny hymnie przypisywanym samemu Zoroastrowi, w któryma dusza bydlęcia (geush urvan) rozpacza nad brakiem ochrony odpowiedniego pasterza.

W alegorii krowa reprezentuje brak moralnego przewodnictwa ludzkości, ale w późniejszym zaratusztrianizmie – szaman Geusz Urvan stał się yazatą reprezentującą bydło. 14 dzień miesiąca nosi jego imię i jest pod jego opieką.

(Yazata (Avestan: 𐬰𐬀𐬭𐬀𐬚𐬎𐬱𐬙𐬭𐬀), w języku avestańskim, dotyczy zoroastryjskiego pojęcia o szerokim zakresie znaczeń, ale ogólnie oznaczającym boskości. Termin dosłownie oznacza szamana „godnego czci”, a zatem w tym bardziej ogólnym znaczeniu, odnosi się również do niektórych uzdrawiających roślin, pierwotnych stworzeń, frawiszów zmarłych i do pewnych modlitw, które są same w sobie święte. Yazaty, są zbiorowo „dobrymi mocami pod ochroną Ohrmuzd [Ahura Mazda]”, który jest „największym z yazat” .)

Ta religia szamańska wprost porównuje nieoświeconego człowieka do byka, bydlęcia …

Południowa Azja

Byki pojawiają się także na pieczęciach z cywilizacji doliny Indusu.

Nandi, pojawia się w hinduskiej mitologii, jako główny pojazd i główny gana (naśladowca) Shivy.

W Rig Veda – Indra, często był chwalony jako byk (Vrsabha – „vrsa” oznacza, że ​​on i bha oznacza byt lub uksan – byk w wieku od pięciu do dziewięciu lat, który wciąż rośnie lub osiągnął swój pełny wzrost), przy czym byk, jest ikoną mocy i siły męskiej, nie tylko w literaturze aryjskiej, ale w wielu kulturach IE.

Cypr

Na Cyprze maski byków wykonane z prawdziwych czaszek były noszone w czasie wielu rytuałów. Na Cyprze, znaleziono maski z terakoty w kształcie pysków byków i neolityczne kamienne ołtarzyki z bykami w roli głównej.

Lewant

(Lewant (od wł. levante – wschód) – pochodzące z języka włoskiego określenie państw leżących na wschodnim, azjatyckim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Granice wyznaczają: Morze Śródziemne, Taurus, Mezopotamia, pustynie Półwyspu Arabskiego i Morze Czerwone. Obszar ten obejmuje dzisiejsze państwa: Syrię, Jordanię, Liban oraz Izrael. W szerszym znaczeniu do Lewantu zalicza się również Azję Mniejszą (Turcja) i Egipt.)

Kananejski (a późniejszy Kartagiński) posąg, na którym płonęły ofiary, albo jako bóstwo, albo jako ofiara – Moloch – był nazywany rogatym człowiekiem i porównywany do Kronosa przez Rzymian. Istnieje związek logiczny, między ofiarą a kretyńskim człowiekiem – Minotaurem i samym Kronusem. Zarówno Baal, jak i El byli związani z bykiem w tekstach Ugaryckich, ponieważ symbolizowały one zarówno siłę, jak i płodność.

Syn Kronosa, Zeus, wychowywał się na Krecie, ukrywając się przed ojcem.

Kronos uchodził za syna Uranosa i Gai. Czasem mylony z Chronosem. W obronie swych sióstr i braci pozbawił ojca władzy nad światem. Ten przeklął go, zapowiadając że i jego strąci z piedestału własne dziecko. Jego żoną była jedna z tytanid Reja. Z ich związku urodziło się sześcioro dzieci (Demeter, Hestia, Hera, Hades, Posejdon i Zeus (prabyty – archonty). Ale ponieważ przepowiedziano mu, że jedno z dzieci pozbawi go władzy połykał je zaraz po urodzeniu. Rei udało się uratować najmłodszego, Zeusa, podając Kronosowi kamień owinięty w pieluszki dla dzieci (omfalos). Zeus został ukryty w grocie na Krecie. Reja zwołała nimfy, aby grały i dźwięczały dzwoneczkami by zagłuszyć płacz dziecka. Zeus, gdy dorósł, zmierzył się z ojcem – środek wymiotny spowodował, że Kronos zwrócił połknięte wcześniej swoje dzieci. Zeus wraz ze swym rodzeństwem postanowili ukarać ojca – w wyniku wojny tytanów Kronos został pokonany i strącony do Tartaru. Po umocnieniu władzy na Ziemi Zeus uwolnił ojca i oddał mu we władanie Pola Elizejskie. Planeta przeznaczona Kronosowi to Saturn

W religiach Kanaanu, składano ofiary z dzieci – Ezek. 20: 25-26 – rogatemu panu, tak jak na Krecie i w Kartaginie.

Exodus 32:4 – A wziąwszy je z ich rąk nakazał je przetopić i uczynić z tego posąg cielca ulany z metalu. I powiedzieli: Izraelu, oto bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej.

Nehemiasza 9:18 – nawet gdy zrobili bożka w kształcie cielca i powiedzieli:” To jest twój bóg, który wyprowadził cię z Egiptu! ” Popełniali straszliwe bluźnierstwa.

Cielęta-idole, są nazywane później w Tanach, tak jak w Księdze Ozeasza w ten sam sposób, co wydaje się trafne, ponieważ były one stałym elementem kultur bliskowschodnich.

IMG_0202

 

Ciekłe Morze

Zbiornik – zwany Ciekłym Morze Salomona, stało na dwunastu bezwładnych bykach.

( Molten Sea lub Brazen Sea (ים מוצק „cast metal sea”) było dużym basenem w Świątyni w Jerozolimie, wykonanym przez Salomona do ablucji kapłanów. Zbiornik, jest opisany w 1 Krl 7: 23-26 i 2 Kronik 4: 2-5. Stał w południowo-wschodnim rogu wewnętrznego dziedzińca. Według Biblii miał on pięć łokci wysokości, dziesięć łokci średnicy od brzegu do brzegu i trzydzieści łokci w obwodzie. Rondo było „jak kielich lilii” i zwróciło się na zewnątrz „o szerokości ręki”; lub około czterech cali. Umieszczono go na grzbietach dwunastu wołów, stojących pyskami na zewnątrz.

Morze, było wykonane z mosiądzu lub brązu, które Salomon zabrał ze zdobycznych miast Hadarezer, króla Soby (1 Kron. 18: 8). Potem Achaz usunął tę kadź z wołów i położył ją na kamiennym chodniku (2 Król. 16:17). Zostało one zniszczone przez Chaldejczyków (2 Król. 25:13). )

Młode byki, były wyznacznikami granicznymi w Dan i Betel, co stanowiło granice Królestwa Izraela.

Znacznie później, w religiach Abrahama, motyw byka stał się demonem byka lub „rogatym diabłem” , owo przeciwieństwo w stosunku do starych religii, tłumaczyć należy coraz inteligentniejszym społeczeństwem, które mogłoby zrozumieć alegorie byka …

Byk, jest znany w kulturach judeo-chrześcijańskich z biblijnego epizodu, w którym bożek złotego cielca (hebr. עֵגֶּל הַזָהָב) jest dziełem Aarona i czczony przez Hebrajczyków na pustyni Półwyspu Synaj (Księga Wyjścia). )

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/01/dekonstrukcji-poprzez-libatio/

Grecja

Spośród dwunastu olimpijskich epitetów określających Herę, to właśnie Bo, jest najtrafniejszym epitetem, którego można przetłumaczyć jako – oko byka.

Epitet ten, wszedł wraz postępującym patriarchatem, ponieważ wcześniej usunięto posągi Hery mające w symbolice głowę krowy.

Klasyczne pisma Greckie określają Herę i jej kapłankę – lo – jako jałówkę, z którą związał się byk – zeus.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/05/17/creatrix-bog-czyli-vagina/

Zeus, w formie byka, który wyszedł z morza, uprowadził wysoko urodzoną Fenicjankę – Europę i przywiózł ją na Kretę.

Dionizos, był kolejnym bogiem zmartwychwstania (karmy), silnie związanym z bykiem. W hymnie kultowym z Olimpii, na festiwalu Hery, Dionizos jest również zapraszany jako byk.

Archaiczny mit opowiada o tym, iż Dionizos zostaje zmasakrowany jako byk i bezbożnie zjedzony przez Tytanów.

Minotaur vel Asteri(on)

Dla Greków, byk był silnie związany z bykiem kreteńskim: Tezeusz z Aten musiał schwytać starożytnego świętego byka Maratonu („byk maratoński”) zanim stanął przed Minotaurem (po grecku „Byk Minosów”), którego Grecy wyobrażali sobie, że jest człowiekiem z głową byka w centrum labiryntu. Minotaur narodził się z królowej i byka, a król musiał zbudować labirynt, aby ukryć wstyd swojej rodziny. Życie w samotności sprawiło, że chłopiec był dziki i okrutny, niezdolny do oswojenia.

( Niezdolność do oswojenia istot pół zwierzęcych, błąkających się we własnym zagubieniu (brak tożsamości, przez niemożliwość logicznego zrozumienia – świadomego snu. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/10/swiadomy-sen/ , https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/09/10/niebezpieczenstwa-zastosowania-swiadomego-snu-przez-profanow/ ), doprowadziło do zniszczenia prawa naturalnego i powołania do życia prawa natury – prawa zwierząt, prawa stanowionego i ideologii hierarchicznej. )

W klasycznym okresie Grecji, byk i inne zwierzęta identyfikowane z bóstwami, zostały rozdzielone jako agalma, rodzaj heraldycznego pokazu, który konkretnie oznaczał ich niezwykłą obecność.

W alegorycznej opowieści o Minotaurze, mamy ukrytą całą prawdę o el-itarnych szamanach, tworzących z najemników i niewolników, dzikie bestie i zwierzęta hodowlane …

(Agalma (stgr. ’άγαλμα od ’άγαλλειν – zdobić) – określenie stosowane w antyku dla kultowego wizerunku bóstwa lub poświęconego mu daru.

Słowem tym w starożytności klasycznej określano obiekt poświęcony bóstwu, dar wotywny, który dzięki wartości materialnej lub artystycznej, miał dodać bóstwu chwały – m. in. przedmioty i naczynia z metalu bądź wypalonej gliny, pinakes, płaskorzeźby itp. wytwory plastyki dużej i małej. Od V wieku p.n.e. słowa tego używano na określenie samej podobizny bóstwa.

Termin ten wywodzony jest od archaicznego określenia wotum, które ostatecznie przyjęto dla posągów bóstw oraz określenia rzeźby świątynnej w ogóle. Początkowo używano go w znaczeniu: ubiór, strój, ozdoba – obraz; później: obraz boga; obraz człowiek.

Obecnie, są to wszelakiej maści herby oraz logotypy, nawiązujące do ukrywanej tradycji. )

IMG_0200

Imperium Rzymskie

Praktyki religijne Cesarstwa Rzymskiego od 2 do 4 wieku, obejmowały taurobolium, w którym byk (w ujęciu – niewolnik) został poświęcony dla dobra ludzi i państwa.

Około połowy II wieku praktyka została utożsamiana z kultem Magna Mater, ale wcześniej nie była związana z tym kultem (cultus).

Publiczna taurobolia, pozyskując życzliwość Magna Mater w imieniu cesarza, stała się powszechna we Włoszech i Galii, Hispanii i Afryce. Ostatni publiczny taurobolium, dla którego istnieje napis, został wykonany w Mactarze w Numidii pod koniec III wieku. Wykonano go na cześć cesarzy Dioklecjana i Maximiana.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/05/05/tetrarchia-i-pontifex-maximus-czyli-najwyzszy-budowniczy-mostow/

Innym tajemniczym kultem, w którym główną rolę odgrywał byk ofiarny, były mithryczne misteria z I-IV wieku. W tak zwanej „tauroktonii” dzieła tego kultu (cultus), który pojawia się we wszystkich jego świątyniach, bóg Mithras widzi zabicie byka.

(Tauroctony. Mithrasa zabija byka, stąd nazwa tauroctony, od greckiego słowa tauroktonos (ταυροκτόνος, „zabijanie byków”). Jest to odrębny rytuał od kultowej rzezi byka w starożytnym Rzymie – znanej, jako Taurobolium, która była kojarzona głównie z kultem Kybele.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/01/01/116/

Misteria Mitrańskie, do dziś służą, do rytualnej inicjacji szamanów, za pomocą rytualnych scen, zależnych od domu, rodu kreującego dane misterium.

Rytualne zabicie byka – człowieka, poprzedzone jest identyfikacją istoty ofiarnej za pomocą rytualnego ubioru (mundur, drelich, symbol…) – wojna, szpital, zamieszki … są przygotowaną sceną misteryjnego dramatu …

Akt ofiarny, ma przygotować szamana, członka rodu do roli bezlitosnego el – boga, archonta zarządzającego konkretnymi stadami niewolników – państwo, grupa, korporacja, firma, armia …

Akty rytualne, uzależnione są od astrologicznych konotacji – stanu księżyca, słońca i innych gwiazd – prabytów – archontów.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/30/archonci-i-wizualizacja-wplywu-na-byt-ludzki-za-pomoca-trzeciej-sily/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/19/czym-jest-rewolucja/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/11/15/cos-o-czym-nie-wiesz-a-tworzy-rozne-oblicza-ciebie-czyli-zagadka-ciemnej-niewidzialnej-warstwy-wszechswiata/

Tego typu działania, wymagają powszechnej akceptacji związanej z prawem, religią i kult-ur-ą cywilizacyjną … co w dzisiejszych iluzorycznych, zakłamanych czasach, nie stanowi najmniejszego problemu …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/01/23/skull-and-bones-prawda-niebezpieczna/

3404753758_b9ec93f924_b

Inicjacja, to konkretna historia – kultowy mit, tajemnica kultu, którą musi zainicjować i opowiedzieć inicjowany w taki sposób, aby przejść do wykreowanej historii, bez względów na koszty wojny, rewolucji, powstania …

Rytuał, jest aktem zbawczym dla el-it, ponieważ, wszystkie tego tylu zabiegi doprowadzają niewolników do karmy negatywnej, co pozwala zebrać el-iotom odpowiednia ilość nieświadomych niewolników, dla przyszłych pokoleń el-it.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/29/ignorancja-nie-oznacza-niewinnosci-czyli-dlaczego-zabijanie

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/09/kim-jest-dziecko/

Opowiadając to ściągam na siebie wzrok wszystkich domów i rodów …

Kim był Mitra ?

W pierwotnych mitach zły duch Ahriman (identyfikowany z Mitrą w Odmianie Rzymskiej) zabija pierwotne stworzenie Gavaevodata, które jest reprezentowane i utożsamiane z bydłem ludzkim.

Aryman lub Ahriman (od staroirańskiego, awestyjskiego Angra Mainju, Angra Mainyu – zły duch, średnioperskie: Ahriman) – bóg ciemności, demonów, otchłani, uosobienie zła, kłamstwa, zniszczenia, pan ciemności i podziemnego świata w mazdaizmie i zoroastryzmie.

Jego przeciwieństwem i antagonistą jest Ahura Mazda (Ormuzd). Pod koniec świata ma przez niego zostać pokonany.

Na początku były dwa duchy: Ormazd (Ahura Mazda) i Aryman (Angra Mainyu). Ormazd przebywał w górze, w nieskończonym blasku. Aryman w dole, w mroku nieprzeniknionym. Wszystko co dobre – mądrość, prawość, jasność, piękno – zawarte było w Ormazdzie, wszystko co złe w Arymanie. I tak było od nieskończoności.

Aż wydarzyło się, że promień blasku przeniknął mrok i Aryman poznał, że nie jest sam, że jest jeszcze coś innego. Przyciągnięty blaskiem podążył w górę i chciał ową jasność pochwycić. Ormazd jednak przemądry rzucił w niego słowem modlitwy, które odebrało siły władcy ciemności, tak że spadł w przepaść i przebywał tam przez trzy tysiące lat.

Antropozofia uznaje Arymana za niebezpiecznego demona, który wiąże człowieka jednostronnie z materią. Aryman jest uosobieniem krystalizujących, petryfikujących i materializujących sił i jako taki stanowi biegunowe przeciwieństwo Lucyfera.

Zrozum – przeciwieństwo lucyfera, określa Boga kojarzonego w Rahu …

Zabawa prabytów i ich neofitów

Neofici – el-ity, przenieśli wierzenia w prabyty – archontów na siebie. Astrologiczne i medyczne tajemnice (wpływ prabytów na umysł i ciało człowieka) dostępne są dla członków tajnych bractw, a teraz również dla was.

Plebs, zwierzęta, byki … , są zaprojektowane i zatrzymane w rozwoju, przez dekonstrukcje dla rozrywki neofitów …

Ujawnił to również Alētgēs Logos (178 rok) w cenzurowanej i palonej księdze – Czas Celsusa.
W książce opisani wiele nieruchomych planet i gwiazd oraz innych prabytów, ukrywanych przez el-ity.

Ignorowanie astronomicznego kult z miasta ur, ściągnęło na ludzi ciemność rzeczywistości … Wszystkie myśli religijne, polityczne, materialistyczne, militarne …, są wynikiem wpływu prabytów na ludzi, zatrzymanych w sferze rozwoju pierwotnego – zwierzęcego, w którym nie istnieje samostanowienie, samoograniczenie, czyli tożsamość dążąca do prawa naturalnego, altruizmu i ewolucji duchowej (karmy pozytywnej).

Mitra, to lew, lew jako Orion, orion, jako Auriga, Auriga, jako Perseusz, Perseusz, jako Betelgeus, Betelgeus, jako słońce w lwie … wszystko zależne jest od ustawienia gwiazdozbioru byka …)

05-p1-boi-voador

Mit, czyli tajemnica

Pomimo spekulacji na temat owego, mitu ( mit tajemnica, której zrozumienie było podstawą kultu), jego tajemnica musi zostać nie odkryta dla plebsu – będącego w istocie alegorią ofiarnego byka.

Dodatkowym problem dekonstrukcyjnym, jest utożsamienie byka z gwiazdozbiorem byka, który jest podporządkowany większym prabytom – archontom, co odnosi się do podporządkowania człowieka, przez alegorie ziemskich ciał niebieskich – zwanych el-itarnymi bogami – ziemskimi archontami, skupionymi w domach astrologicznych, zwanymi rodami.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/11/15/cos-o-czym-nie-wiesz-a-tworzy-rozne-oblicza-ciebie-czyli-zagadka-ciemnej-niewidzialnej-warstwy-wszechswiata/

Wszystko to, potwierdza główny element sceny
tauroctony, którym była Nike, grecką boginią zwycięstwa el-it nad plebsem …

Macrobius wymienia byka, jako zwierzę święte dla boga Neto / Neito .

Neto lub Mars Neto, to nazwa jednego z bóstw starożytnej Iberii, czczonego przez Lusitańczyków i Celtiberów. Był bogiem wojny.

Makrobiusz w swojej Saturnalii, nazywa Neto zarówno bogiem słońca, jak i hiszpańskim odpowiednikiem rzymskiego Marsa i Apolla. Nazwa nawiązuje również do irlandzkiego boga wojny Neita, którego nazwa może pochodzić od tego samego korzenia celtyckiego, oznaczającego pasję lub konflikt.

( Tak z czystej ciekawości, popatrz na nazwy sklepów i marek : Netto, Mars, Saturn, Nike, Apple … )

Celtowie

Typem bóstwa zoomorficznego, jest boski byk.
Pliniusz Starszy, pisząc w pierwszym wieku, opisuje ceremonię religijną w Galii, w której druid ubrany w biel, wspiął się na święty dąb, wyciął rosnącą na nim jemiołę i złożyli ją na dwa białe byki. Po owym rytuale, jemioła miała być lekiem usuwającym bezpłodność :

„ Druidzi – tak nazywają ich magicy – nie mają nic bardziej świętego niż jemioła i drzewo, na którym owa jemioła – rośnie, pod warunkiem, że jest to dąb Valonia … Jemioła, jest rzadkością, a gdy ją znajdziesz, możesz zgromadzić swoich braci i odbyć wielką ceremonię, w szóstym dniu księżyca. Druid prowadzący ceremonie, wypowiada następujące słowa, patrzeć na księżyc : uzdrawiasz wszystkie rzeczy.

Druidzi w czas owy, przygotowują rytualną ofiarę i bankiet pod drzewem. Dwa białe byki związane ze sobą rogami, czekają aż druid zetnie jemiołę złotym sierpem, która spadnie na białe płótno.

Kiedy to już się stanie, druidzi zabijają byka, oddając hołd prabytom. Zrobiona z owej jemioły herbata, przyniesie płodność, każdej istocie…”

screenshot_2018-11-04-11-01-47-1-11422569805

Apis

Apis (grecka forma egipskiego imienia Hapi – boga Nilu, który kontrolował wylewy rzeki) – święty byk w Memfis, uważany za wcielenia Ptaha, później Ozyrysa, przez co został bóstwem podziemnym, kojarzonym z minerałami i klejnotami; przez Greków utożsamiany z Hadesem.

Byk Apis, to najbardziej znane spośród egipskich świętych zwierząt. Jego sanktuarium znajdowało się w pobliżu bramy świątyni wielkiego boga-stwórcy Ptaha. Byk Apis był symbolem siły i męstwa.

Wierzono, że został zrodzony z promienia słonecznego. Wybór konkretnego zwierzęcia jako świętego byka uzależniony był od rozpoznania określonego zestawu 29 znaków ; podstawowe to posiadanie przez bydlę: białego trójkąta na czole, białej plamy w kształcie skrzydeł na łopatkach i zadzie, sylwetki skarabeusza na języku i rozdwojonego chwostu.

Za życia Apis ozdabiany był złotem i klejnotami oraz trzymany w specjalnym sanktuarium. Według wierzeń starożytnych Egipcjan, gdy byk umierał, jego istota przenosiła się do następnego zwierzęcia, a kapłani rozpoczynali poszukiwanie kolejnego wcielenia.

( Taka uwaga, symbole Apisa, ludzkiego stada odnajdziecie na banknotach – trójkąty, kwadraty, koła … Człowiek, jako część kapitału, jest czczony i składany w ofierze, ponieważ karma negatywna, pozwala na zatrzymanie kapitału w wiecznym obrocie : https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/29/ignorancja-nie-oznacza-niewinnosci-czyli-dlaczego-zabijanie/ , https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/23/kim-jest-krol-i-czym-jest-panstwo/ , https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/09/26/porzadek-powtarzalnej-hierarchii-czyli-bogowie-i-karma-negatywna/)

Rozumiecie, teraz czym jest karma negatywna z której korzystają szamańscy bogowie – el – 13 rodów, potrzebujących tępych i silnych jak zwierzęta – niewolników.

Po raz kolejny, powiedzmy sobie szczerze, dzieci elit od najmłodszych lat uczą się hodować, zarządzać i zabijać utrzymywanych na poziomie zwierząt, członków plebsu.

6c5ac202f4e999d865131c902fda0490ce0ac107

Symbolika banksterstwa

Byk, jako symbolika banksterstwa, tłumaczy nam, w jaki sposób z kapitału ludzkiego, ukrytego niewolnictwa, zrodzono pieniądz fiducjarny.

Gdyby nie wiara kapitału w jego twórców, nie byłoby hierarchii i pieniądza. Byk, pracuje na swoich twórców, ponieważ jest silny, głupi, pracowity i płodny, a to napędza wieczną ideologie karmy negatywnej …

Żadne mury nie mogą uwięzić byka, jesteś istotą z gwiazd – asterionem, kreowaną przez ich wpływ na twoje postępowanie, celem ludzkości jest zdobycie wielowymiarowego doświadczenia, jeden wymiar, jedno zrozumiane doświadczenie, prowadzące do karmy pozytywnej i zapłodnienia umysłu, który urodzi oświeconą myśl, myśl będąca dzieckiem Boga personalnego.

Jeśli nie uda się w tobie w czasie jednego życia w różnych wymiarach doprowadzić do ewolucji duchowej, czeka cię los zwierzęcia gotowego do prokreacji fizycznej i karmy negatywnej.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/02/logika-dualizmu-a-istota-boga-personalnego/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/09/kim-jest-dziecko/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/29/ignorancja-nie-oznacza-niewinnosci-czyli-dlaczego-zabijanie/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/21/pieklo-zezwierzecenia/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/26/dowod-na-istnienie-boga-personalnego/

images-5

Brat, zabija brata, człowiek – człowieka, el-ity pokonują labirynt waszej jaźni, aby zablokować wasz rozwój i zabić w was ochotę, pragnienie samorozwoju i samoograniczenia …

El-ity, tworzą w was zarzewie egoizmu (prawo natury/zwierząt/stanowione), które wpisuje się w profil agresywnego zwierzęcia, pragnącego więcej i więcej fetyszy, co odrzuca idee altruizmu, oświecenia, prawa naturalnego i ewolucji duchowej …

Nić Ariadny

Nić Ariadny, to w mitologii greckiej kłębek nici, który Ariadna podarowała Tezeuszowi, aby mógł wydostać się z labiryntu Minotaura.

Związek frazeologiczny nić Ariadny oznacza rozwiązanie danego problemu czy sytuacji, lub wskazówkę …

Logika dotarcia do oświecenia, bez potrzeby zabarwiania tożsamości na kolor ideologii idola

Implementacja

Kluczowym elementem jaki zastanie wykorzystany do rozwiązania problemu nici Ariadny, jest tworzenie i utrzymywanie rekordu – fizycznego lub innego – z dostępnych i wyczerpanych opcji problemu przez cały czas.

Ten rekord jest określany jako „wątek”, niezależnie od jego rzeczywistego nośnika. Celem tego rekordu, jest umożliwienie cofnięcia, czyli cofnięcie wcześniejszych decyzji i wypróbowanie alternatyw. Biorąc pod uwagę rekord, zastosowanie algorytmu jest proste:

W każdej chwili, gdy istnieje możliwość wyboru, dokonaj arbitralnego wyboru spośród tych, które nie zostały jeszcze oznaczone jako porażki, i postępuj zgodnie z nimi w logiczny sposób, o ile to możliwe.

Jeśli wyniknie sprzeczność, powróć do ostatniej podjętej decyzji, oznacz ją jako niepowodzenie i wypróbuj inną decyzję w tym samym punkcie. Jeśli nie ma tam żadnych innych opcji, wykonaj kopię zapasową do ostatniego miejsca w rekordzie, oznacz go na tym poziomie i przejdź dalej.

Algorytm ten zakończy się po znalezieniu rozwiązania lub zaznaczeniu wszystkich początkowych wyborów jako niepowodzeń; w tym ostatnim przypadku nie ma rozwiązania.

Jeśli dokładne badanie jest pożądane, pomimo znalezienia rozwiązania, można powrócić do poprzedniej decyzji, oznaczyć sukces i kontynuować, tak jakby nigdy nie znaleziono rozwiązania; algorytm wyda wszystkie decyzje i znajdzie wszystkie rozwiązania.

Próby i błędy

W wątku Ariadny oraz prób i błędów, są często używane zamiennie, co niekoniecznie jest poprawne. Mają dwie charakterystyczne różnice:

Próby i błędy – oznaczają, że ​​każda „próba” daje pewną szczególną wartość, którą należy zbadać i poprawić, usuwając „błędy” z każdej iteracji w celu poprawy jakości przyszłych prób. Wątek Ariadny nie ma takiego mechanizmu, a zatem wszystkie podejmowane decyzje są arbitralne. Na przykład metodą naukową jest próba i błąd; rozwiązywanie zagadek to wątek Ariadny.

Podejście metodą prób i błędów rzadko dotyczy tego, ile rozwiązań może istnieć w danym problemie, a nawet często zakłada, że ​​istnieje tylko jedno prawidłowe rozwiązanie.

Wątek Ariadne nie ma takiego założenia i jest w stanie zlokalizować wszystkie możliwe rozwiązania czysto logicznego problemu.

Krótko mówiąc, próbne i błędne podejście do pożądanego rozwiązania; Nić Ariadny ślepo wyczerpuje przestrzeń poszukiwań, znajdując wszelkie rozwiązania. Każdy ma swoje odpowiednie odrębne zastosowania. Można je stosować w tandemie.

asterius_by_extro-d3d9rsb

Prościej ?

Wszystko jest w was !!! Wszystko wymaga czasu i świadomości prowadzonych badań nad swoim wnętrzem. W tym problemie, nie potrzebne wam są rzeczy – ideologie, pochodzące z zewnątrz, takiej jak prawo, czy edukacja lustrzana, ucząca was popełniać zakodowane w kolejnych pokoleniach błędny logiczne, wynikające z narzuconej wam tradycji historycznej opartej na władzy człowieka nad człowiekiem.

Przestańcie być bezradnymi zwierzętami dającymi podrzynać sobie gardła … Włamują się do waszych mózgów, za pomocą ideologii nici ariadny, wykorzystują wasze dna do wstecznej zmiany rozwojowej, co barwi zamieszczoną w was nić na kolor czerwony …

Człowiek współczesny, to egoistyczna istota o zwierzęcej agresji, uległości … nie potrafiąca odnaleźć swojej duchowej tożsamości i ochronić swego wnętrza, przed zabarwieniem ideologicznym …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/24/problem-pentagramu-i-heksagramu-oraz-triskelionu/

https://swiatowaliga.blogspot.com/2018/09/kwarantanna-czyli-izolacja-zniewolonego.html

Dydymus
Akademia Filozoficzna Dydymusa
https://pomagam.pl/dydymus
Liga Świata
Samostanowienie i Samoograniczenie
Wsparcie Ligi Świata 2019/20 :
https://zrzutka.pl/94z6z8

P.s

Oddaje w wasze ręce – kolejny cały eBook, który będzie niezwykle kłopotliwy, dla członków el-it …