Magia Apotropeiczna, czas między nami i czerwona nitka bez dekonstrukcji, czyli …

Magia Apotropeiczna, czas między nami i czerwona nitka bez dekonstrukcji, czyli o czym nie powinno się mówić, i czym można was straszyć …

Czerwone nitki lub wstążki noszone wokół nadgarstka, są powszechne w wielu pierwotnych kulturach …

Na ten przykład nitka zwana kalava, pochodzi z tradycji hinduistycznej …

(Kalava i Kautuka to czerwono-żółta nić ochronno – rytualna, czasami z amuletami, występująca na subkontynencie indyjskim.

Czasami nazywa się ją kalava, mauli, moui, raksasutra, pratisara (w północnych Indiach), kaapu, kayiru lub charandu (w południowych Indiach).

Kautuka, to tkana nić, sznur lub wstążka, którą tradycyjnie uważa się za ochronną lub apotropiczną.

Pratisara i kautuka w kontekście rytualnej nici pojawia się w tekście wedyjskim – Atharvaveda Samhita sekcja 2.11.

Jeszcze wcześniejsza wzmianka o rytualnej czerwonej i czarnej nici z podwójną funkcją – odstraszania zła i łączenia ludzi w związki, pojawia się w hymnie Rigveda.)

IMG_3056

… ale u nas dekonstruktorzy rzeczywistości wiedzą najlepiej, co wepchnąć do głów oszalałemu, zagubionemu tłumowi … aby go podburzyć, pobudzić, podzielić, zaciekawić i zdekonstruować prawdę …

Czerwona inwazja i jej dekonstrukcja

Nie ma żadnej pisemnej wzmianki w Torze, Halachy ani Kabale o zawiązywaniu czerwonego sznurka wokół nadgarstka.

Jest, to zwyczaj świecki, który istnieje od końca XIX wieku i wiąże się z powracającą magią apotropeiczną, którą sprytnie zdekonstruowano i obrócono przeciw praktykującym ją świadomie i nieświadomie ludziom…

Sprzedano wam sporo wymyślonych kłamstw, aby straszyć was innością i odmiennością … , ale ja jak zwykle, wyprostuje każde kłamstwo, wpływające na podział społeczny i dekonstrukcje wiedzy starożytnej …

IMG_3057

Magia Apotropeiczna

Apotropeiczna magia ( słowo apotropeiczny, pochodzi od greckiego apotretyny „do odwrotu” od apo – „od” i „trepein” do „odwracania”), jest rodzajem magii mającym na celu odwrócenie szkód lub złych wpływów, takich jak odwracanie nieszczęścia lub odwracanie złego oka.

Można powiedzieć, że jest to cześć magii intencyjnej, której nienawidzą szamani, filozofowie, księża … , ponieważ niszczy ona zależność wiernego od manipulacji hierarchicznej …

Złe oko

Chrześcijańska religia i każda forma religii hierarchicznej boi się tego rodzaju magii, ponieważ hierarchia kontroluje, wytwarzając tak zwane złe oko – oko kontroli i zasad władzy.

Apotropeiczne obrzędy, wyłaniają się z ludzkiej tożsamości, której delikatne, altruistyczne wnętrze, musi bronić się, przed egoizmem jednostek próbujących zabarwić naszą dusze na kolor własnej ideologii …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/09/11/kwarantanna-czyli-izolacja-zniewolonego-stada/

Szamani ze dobrym dla nich skutkiem, przekształcili zachowania zgodne z ludzką tożsamością w użyteczne przesądy – związane z tradycją wybranych rodów.

https://ligaswiata.blogspot.com/2018/03/poczatek-kontroli-spoecznej-czyli.html

To właśnie szamani wprowadzili amulety szczęścia, uroki, przekleństwa, magiczne gesty takie jak skrzyżowane palce łun pukanie w niemalowane drewno …

Greccy szamani, składali ofiary „odwracającym się bogom” (ἀποτρόπα τουί, apotropaioi theoi), chtonicznym bóstwom i bohaterom, którzy zapewniają bezpieczeństwo i odrzucają zło.

https://swiatowaliga.blogspot.com/2017/04/rzeczywistosc-iluzji-czyli-grecka.html

Następnie wprowadzono Apotropeiczne magiczne rytuały praktykowane na starożytnym Bliskim Wschodzie i w Egipcie.

9EBE90D4-4B91-4E7F-A594-78025E8A7283

Czas demonów i satanów

Świat państwowych monopoli

Przerażające bóstwa przywoływane były przez rytuał w celu ochrony jednostek, przed złymi duchami.

W starożytnym Egipcie, te pierwotne domowe rytuały zaczęto praktykować w państwowych świątyniach, czyniąc z dekonstruowanej magii – państwowy monopol, zarządzany przez najemników …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/02/12/kult-fetysz-i-monopol-czyli-dekonstrukcja-poprzez-amok/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/09/06/czlowiek-czescia-molocha-monopolu/

W Egipcie, powołana do życia bóstwo o imieniu Heka – bóstwo uosabiające magię, przedstawiane zazwyczaj jako mężczyznę duszącego dwa węże. Heka uważany był za syna Atuma lub Chnuma i Menhit.

( Co ciekawe wizerunek bożka Heka, był bardzo dobrze znany irańskiej szamańskiej kulturze – Jiroft lub Sabzawaran (Persja, 10-3 tysięcy lat, przed naszą erą), mającej swój początek w Sumerze. To właśnie ta cywilizacja, postawiła pierwszą piramidę … i przeniosła się wraz z biegiem czasu na teren dzisiejszej Rumunii tworząc cywilizacje Dacian. )

Dwoma bogami najczęściej przywoływanymi w tych rytuałach była bogini płodności – kojarzona z hipopotamicą – Taweret i demon lwa – Bes, który rozwinął się od wczesnego apotropeicznego demona boga karła, Aha, dosłownie „wojownika”.

( Hor-Aha (lub Aha lub Horus Aha) jest uważany za drugiego faraona z Pierwszej Dynastii Egiptu przez niektórych egiptologów, inni uważają go za pierwszego i odpowiadającego Menesowi. Żył około 31 wieku pne i uważa się, że miał długie panowanie.

Powszechnie używana nazwa Hor-Aha jest przekształceniem imienia Horusa – przybysza z Atlantydy.

Królewska tytania związana jest z imieniem Horusa.

Horus-Aha, oznacza Horusa Wojownika ( według nebty – tytuł królewski ). Naprawdę nosił on greckie imię Athothis lub „Athotis”. )

Przedmioty te, były często używane w tych rytuałach, w celu ułatwienia komunikacji z bogami.

FullSizeRender_2

Różdżka

Jeden z najczęściej spotykanych magicznych przedmiotów, to apotropaiczna różdżka z kości słoniowej (tzw . kielich porodowy), zyskał powszechną popularność w Środkowym Królestwie (około 1550 – 1069 rpne).

Te różdżki, są używane po dziś dzień do ochrony przyszłych matek i dzieci przed wrogimi siłami i są ozdobione wizerunkami procesji apotropeicznych bóstw słonecznych.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/09/20/cymantyka-i-mistyka-dla-zaawansowanych-czyli-czym-jest-jezyk-dzwiek-rozdzka-berlo-fletnia-pana/

Po dziś dzień, powszechnie nosi się ochronne amulety z podobiznami bogów i bogiń, takich jak Taweret.

(Tawaret (staroegip. „Wielka”; również Tauret, Thoueris, (gr.) Thoeris lub Toeris), to starożytne egipskie bóstwo opiekuńcze chroniące kobiety podczas ciąży, porodu i połogu, uważane za piastunkę małych dzieci, opiekunkę domu i snu.)

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/09/watykan-czyli-kult-kontroli-plodnosci-niewolnikow/

Bogini przybierająca kształt hipopotama, kierowała swych wiernych do kultu wody – wody płodowe – przekształconego w kult libacyjny – krew – wino …

Naczynia rytualne, były w kształcie bogini Taweret.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/10/01/dekonstrukcji-poprzez-libatio/

W znacznie późniejszych okresach (kiedy Egipt dostał się pod panowanie greckich Ptolemeuszy), stela z bogiem Horusem była używana w podobnych rytuałach; wodę wylewa się na stelę i po rytualnym nabyciu uzdrawiającej mocy – zbiera się w basenie dla poszkodowanej osoby do picia.

Ten sam rytuał nazwany został później rytuałem chrztu …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/05/17/creatrix-bog-czyli-vagina/

FullSizeRender_1

Gorgon

Wśród starożytnych Greków najczęściej używanym obrazem, który miał odwrócić zło, był Gorgon, którego głowa może być teraz nazwana Gorgoneionem, w którym znajdują się dzikie oczy, kły i wystający język.

Pełna postać Gorgony zdobi szczyt najstarszej pozostałej świątyni greckiej, gdzie jest otoczona przez dwie lwice. Gorgonowa głowa, została zamontowana na hełmie, diademie i tarczy Ateny.

O symbolach odstraszających zło … napisze w kolejnym artykule, ponieważ jest to szczególnie ciekawy temat … z perspektywy tego, czego boi się władza i o czym nie wolno mówić zwykłemu Kowalskiemu …

Odpędzanie Złego Oka

Oko lub oczy, maluje się, aby odeprzeć złe oko …

Przesądne oko apotropeiczne lub para oczu były i są malowane na rytualnych naczyniach do picia zwanych w Grecji : kylikes (oczodoły).

Przesądne oczy, są przeznaczone do powstrzymania złych duchów, przed wejściem do ust podczas picia.

Łodzie rybackie w niektórych częściach regionu śródziemnomorskiego, wciąż mają stylizowane oczy namalowane na burtach i żaglach.

Zlikwidowane niedawno tureckie linie lotnicze, Fly Air, przyjęły na samolotach symbol nazar boncuğu (nazar bonjuk) – czyli oka malowanego na pionowym stabilizatorze.

941AEFFC-F6C0-4B3E-9664-FA43C7C9634B

Jidysz

Apotropeiczny wyraz jidysz oznacza, „kain ein horeh” – „brak złego oka”, ( קיין עין הרע, we współczesnym hebrajskim „בלי עין הרע” – „Bli ein ha’ra” ) i jest w pewnym stopniu równoznaczne z wyrażeniem Knock on wood – odpukaj w niemalowane.

Ludzie powinni wierzyć, że drzwi i okna budynków są szczególnie narażone na wejście złego oka lub zbieg zła od różnych egoistycznych ludzi.

Teraz już wiecie, dlaczego loże nie mają okien i czemu do loży prowadzi wiele drzwi, a te właściwe są zamaskowane ?!

Na kościołach i zamkach rzeźbi się gargulce lub inne groteskowe twarze i postacie, takie jak sheela, aby odstraszyć czarownice i inne złośliwe wpływy.

Obrazy i ryciny, są również wyrzeźbione na kominkach lub kominach; w niektórych przypadkach używa się prostych rzeźb geometrycznych lub listowych.

Aby zniechęcić ludzi praktykujących świadomie lub nieświadomie negatywne czary, używano do budowy gzymsu kominka lub do pokrycia dachu – drewno jarzębiny.

Prawda i dekonstrukcja Halloween

Praktycznie wszystkie rdzenne ludy europejskie, odnajdą w swych kalendarzach żniwa jesienne i następujący po nich : czas, między nami.

https://czuwajacy.blogspot.com/2016/05/666-i-sowianie-czyli-jak-dobro-zmienic.html

Czas, między nami, zastapił został rytuałami Halloweenowymi …

https://czuwajacy.blogspot.com/2016/02/poganskie-korzenie-halloween.html

Zanim nastąpił czas groteskowych twarzy wyrzeźbionych w dyni, budowano lampy z rzepy, czy buraków w celu zapobieżeniu złemu oku.

Halloween, pojawiło się wraz z religiami i celtyckim nowym rokiem, zwanym : Samhain.

Zamieniono świadomość życia w wielu wymiarach i świadomość karmy negatywnej w rytuał duchów, mających straszyć, nieświadomych swej roli niewolników, którzy zamiast odpędzać złe oko, przywoływali je, narażając się na egoizm innych ludzi – których tożsamość, przybierała kolor zepsucia, złości, zazdrości, chciwości … otaczających je demonów, czyli postaci kreujących zewnętrzną wiarę, w tego typu pseudo zabawy …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/06/29/ignorancja-nie-oznacza-niewinnosci-czyli-dlaczego-zabijanie/

https://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2018/08/kim-jest-dziecko.html

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/09/11/kwarantanna-czyli-izolacja-zniewolonego-stada/

FullSizeRender

Dekonstrukcja lustra

Uważa się, że lustra i inne błyszczące obiekty odbijają złe oko.

Edukacja lustrzana, o której pisze od lat, powoduje odbicie złego i wtopienie kolorytu owego zła, we własną tożsamość …

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/06/26/nakaz-odbicia-kulturowo-cywilizacyjnego/

Plough monday

Plough monday, to tradycyjnym początek angielskiego roku rolniczego – 6 stycznia.

Uczestniczący w „Plow Jags”, dekorowali swoje kostiumy (szczególnie kapelusze) lśniącymi przedmiotami, mającymi odbijać złe oko, które zobaczywszy samego siebie, miało dać spokój polom i uprawom danego rolnika.

Bombki

Kulki czarownic, to błyszczące ozdoby z dmuchanego szkła, takie jak świąteczne bombki, zawieszone w oknach, miały odbijać złe oko i tworzyć niewidzialne dla zła – domy.

Uważano, że przedmioty i symbole, takie jak krzyże, krucyfiksy, srebrne kule, dzikie róże i czosnek odstraszały lub niszczyły wampiry.

Wampir, to egoiści, mający za cel swego życia – żywienie się dramatami innych osób …

IMG_3053

Sroka i lustro

W Irlandii i Wielkiej Brytanii sroki tradycyjnie przynoszą pecha, ponieważ przynosiły na posesje błyszczące przedmioty, w których mogło być ukryte złe oko. Wiele osób powtarza różne rymowanki lub pozdrowienia, aby je udobruchać.

Buty

Zniszczone męskie buty z XVIII wieku zostały znalezione w boazerii w Combination Room, St John’s College w Cambridge.

Zostały one umieszczone w ścianie jako apotropeiczny element przeznaczony do odwrócenia zła i pecha.

Odkrycie było interesujące, ponieważ ten rodzaj magii, jest cichą tradycją w całej Anglii i krajach anglosaskich.

Po naprawie ściany, buty został ponownie pochowane wraz z niektórymi aktualnymi monetami, co było zwyczajem w przypadku takich znalezisk.

Wymiana buta i ukrywanie go respektuje pierwotne pragnienie właściciela. Tego typu znaleziska, możecie dokonać we wszystkich lożach związanych z rytem Szkockim.

https://czuwajacy.blogspot.com/2016/06/buty-w-paryzu-czyli-rytua-niebieskiego.html

Fallus

W starożytnej Grecji i Japonii uważano, że fallus jest apotropeiczny. Często nad drzwiami ustawiano jego kamienne płaskorzeźby.

Najbardziej znaczące z nich były miejskie zabytki znalezione na wyspie Delos. Groteskowe, satyropodobne brodate twarze, czasem ze spiczastymi czepkami robotnika, wyrzeźbiono nad drzwiami pieców, aby chronić dzieło życia, przed ogniem i nieszczęściem.

Podobne użycie fallicznej reprezentacji, aby odeprzeć złe oko, pozostaje popularne w nowoczesnym Bhutanie. Jest to związane z 500-letnią buddyjską tradycją Drukpa Kunley. Równolegle do tego obrzędu w południowej Azji stosuje się różne symbole lingamu .

IMG_3044

Zazdrość

W sztuce rzymskiej obrazowanie apotropeiczne było na porządku dziennym. Uważano, że zazdrość zazdrości zazdrości zazdrości.

Aby uniknąć zazdrości, Rzymianie starali się wywoływać śmiech u swoich gości za pomocą humorystycznych obrazów.

Obrazy takie jak duże fallusy – fascinus, deformacje, takie jak garbusy, Pigmeje i inne przedmioty nieromańskie były powszechne.

Rzymianie widzieli zniekształcenie jako komiczne i wierzyli, że takie obrazy mogą być użyte do odbicia złego oka.

Prawdziwym celem tego typu zachowań była : akceptacja i tolerancja ośmieszanych rzeczy, które władza chciała wprowadzić do opierającego się tłumu …

Jeśli tego nie rozumiecie – polecam prześledzić prasę oraz media pod kątem zastraszenia nowym tematem, którego należało najpierw ośmieszyć, aby nie wydawał się straszny, a następnie ochronić, aby stał się tematem społecznych dysput.

Tego typu działanie, obecnie posiada nazwę – okna overtona.

https://ligaswiata.blogspot.com/2017/04/okno-overtona-i-kontrola-ludzkiego-umysu.html

W Europie apotropeiczne figury wyryte na dziobach żaglowców uważane były za zastępstwo ofiary złożonej z niewolnika.

Robiono tak w czasach inwazji saksońskich i wikingów, aby uniknąć pecha w czasie podróży.

Pogłębienie Tamizy pod mostem londyńskim, doprowadziło do odkrycia dużej liczby wygiętych i zepsutych noży, sztyletów, mieczy i monet, pochodzących z czasów nowożytnych i sięgających czasów celtyckich.

Zwyczaj ten pozwala uniknąć nieszczęścia, osobom wyruszający w podróż …

Podobnym zwyczajem, jest pochówek starego buta lub butów, przy nadprożu tylnych drzwi domu, co miało dawać szczęśliwe powroty do domu.

Apotropeiczne znaki, takie jak inicjały Matki Boskiej, były wydrapywane, przy drzwiach, by odpędzić czarownice.

IMG_3058

I tutaj przechodzimy do …

Dualizm użytkowy

Trudno jest rozróżnić przedmioty, które mają odwrócić zło i przedmioty mające przyciągnąć szczęście, ale ogólnie talizman przynosi szczęście, podczas gdy amulet chroni przed nim i dlatego jest apotropeiczny.

Działanie na dwie strony, jest typowym działaniem zorganizowanych grup przestępczych – rodów, tworzących religie, kulty, czy ustroje …

W kulturze zachodniej podkowę często przybijano do drzwi lub w ich pobliżu, zwykle z końcami skierowanymi ku górze; Mówi się, że zbiera ona szczęście lub powstrzymuje szczęście przed wypadnięciem ( podkowy Oakhama).

Irlandzcy Podróżnicy i Romowie często sprzedają biały wrzos, aby „przyniósł on szczęście”. (Czasami sprzedaje się białą lawendę morską, gatunek Limonium.)

W Irlandii, krzyże św Brygidy, tkane w pośpiechu, były przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych (w domach i pomieszczeniach dla zwierząt), aby trzymać chorobę z dala od ich progów.

W niektórych kulturach indiańskich Dreamcatcher – łowcy snów, wykonane z przędzy jak sieć pajęcza, umieszcza się nad łóżkiem lub miejscem do spania, aby chronić śpiące dzieci przed koszmarami.

Imiona

Aptazjuszowskie imiona apotropeiczne często były nadawane nie przy urodzeniu, ale podczas ciężkiej choroby.

Przykładem jest Nekras (Некрас, „nie przystojny” w języku rosyjskim), z nadzieją, że dziecko będzie przystojne, a w jidysz występują imiona Alter i Alte – stary, aby dany człowiek, nigdy nie był stary.

Wśród nazw serbskich znajduje się wiele nazw apotropicznych (zaštitna imena, „nazwy ochronne”), takich jak Vuk (i wiele pochodnych) i Staniša.

Niektóre tradycyjne tajwańskie nazwy odnosiły się do zwierząt domowych, takich jak „bawół” (水牛) i „pies” (狗, 犬), lub skromne elementy krajobrazu, takie jak „gleba” i „woda” (土, 水). Przekazywali zadowolenie w spokojnym i niskoprofilowym życiu.

IMG_3041

Szkarłatna nić

Szkarłatna nić, przywiązana do nadgarstka, jest wspomniana w Genesis 38.

Tamar jest w ciąży z teściem Judy i rodzi bliźniaki.

27 I stało się, gdy przyszedł czas rodzenia jej, oto bliźnięta były w żywocie jej.
28 A gdy rodziła, wytknęło rękę jedno dziecię, którą ująwszy baba, uwiązała u ręki nić czerwoną mówiąc:Ten pierwej wynijdzie.
29 I stało się, gdy zasię wciągnęło rękę swoję, oto, wyszedł brat jego; i rzekła: Czemuś przerwał? na tobie niech będzie rozerwanie; i nazwała imię jego Fares ( Phares ).
30 A potem wyszedł brat jego, na którego ręce była nić czerwona; i nazwała imię jego Zera.

Noszenie cienkiego szkarłatnego sznurka (hebr. חוט השני) jako rodzaju talizmanu jest palestyńskim zwyczajem ludowym, jako sposobem odwrócenia nieszczęścia wywołanego przez „złe oko” (hebr. עין הרע).

Tradycja ta jest powszechnie uważana za powiązana z kabałą i religijnymi formami judaizmu. Jednak nigdzie, jak wspomniałem wcześniej, nie jest to zapisane.

Czerwony sznur sam w sobie jest zwykle wykonany z cienkiej nici – wełny szkarłatnej.

Jest noszony jako bransoletka lub opaska na lewym nadgarstku (w niektórych teoriach kabalistycznych lewa strona utożsamia ciało duchowe), wiązana siedem razy.

Osoba musi związać ją 7 razy, tylko wtedy gdy odmawia modlitwę kabały.

Liczba więzów ma znaczenie intencyjne i nie ma nic wspólnego z kabałą i jidysz, które powstały stosunkowo niedawno w stosunku do starożytnej magii intencyjnej.

Dziś w Izraelu często spotyka się starsze kobiety sprzedające szkarłatną nić pielgrzymom i turystom, zwłaszcza na Starym Mieście w Jerozolimie.

Poza Izraelem pod koniec lat 90, czerwony sznur stał się popularny wśród wielu celebrytów, w tym wielu nie-Żydów.

IMG_3059

Centrum Kabały

Ten rytuał został wprowadzony do Hollywood i Europy przez Madonnę, Sashe Cohen, czy Leonardo DiCaprio, którzy należą to loży masońskiej, nazywanej Centrum Kabały Philipa Berga.

Philip Berg, odgrywa w swoich czasach, taką samą dekonstrukcyjną role, jak Aleister Crowley, tworzący z wartości – dekonstrukcje, ponieważ to on wprowadził wiarę w okultyzm duchowy i fizyczny.

Okultyzm duchowy i fizyczny, jest wynikiem dekonstrukcji, dawnych praktyk sprowadzonych z dalekiego i bliskiego wschodu do Europy i Ameryki …

Zmanipulowana Joga, Taoizm, Buddyzm, Tantryzm … przyczyniły się do dekonstrukcji ludzkiego wnętrza …

https://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2016/06/joga-new-age-czyli-nwo.html

https://ligaswiata.blogspot.com/2017/06/mudry-ayurwedy-i-kuji-kiri-czyli.html

To, co dokonał kiedyś zdekonstruowany daleki wschód w ludzkich umysłach, dziś dokonuje bliski wschód, którym kolejny raz upoił starą Europę i nową Amerykę.

Kiedyś bano się i kochano Chiny i Indie, głównego dostarczyciela mód i narkotyków, dziś boimy się i kochamy bliski wschód, który nas emancypuje, stroi, dekonstruuje i narkotyzuje …

IMG_3050

Rewolucja szamanów

Jeszcze kilka słów o kolorze czerwonym :

Zakres światła czerwonego ma długość fali od ok. 625 do ok. 740 nm i stanowi przedział najniższych częstotliwości rozpoznawalnych przez ludzkie oko. Promieniowanie o długości fali powyżej tego zakresu nazywa się podczerwonym i jest dla człowieka niewidzialne.

Czerwień, najgorętsza ze wszystkich barw, od najdawniejszych czasów była kolorem życia i skrajnych uczuć. Często jest uznawana za „kolor kolorów”. W niektórych językach jest synonimem słowa „kolorowy”, zaś w innych słowa „piękny”. Ma setki znaczeń, z których wiele jest sprzecznych, zaś żadne nie jest uniwersalne.

To także symbol rewolucji. Kolor czerwony użyty w odpowiednim kontekście może kojarzyć się z powstaniem, rewolucją, śmiercią, walką.

Z badań wynika jednoznacznie, że czerwień jest najsilniej stymulującym ludzką psychikę kolorem.

W Japonii kolor czerwony jest symbolem i atrybutem bohaterstwa.

W Chinach i w Feng shui, czerwień jest symbolem mocy, bogactwa, szczęścia, pomyślności.

W koncepcji Yin i yang, czerwień jest symbolem Yang czyli siły, ciepła, gęstości, jasności, energii.

W okultyzmie czerwień jest kolorem czakry korzenia. Symbolizuje pewność siebie, dobre funkcjonowanie w codzienności, rozwój osobowości, lecz zarazem lęk i zachłanność.

Cymantyka – częstotliwość : 480–400 THz, długość falii : 625 – 740 nm.

Do trzynastego wieku kolor czerwony posiadał inną nazwę : Pie – od słowiańskiego i sanskryckiego : rudru / rudhira / rumiany.

IMG_3055

Czerwony w masonerii

Czerwień, jest kolorem ognia, a ogień był dla Egipcjan symbolem odrodzenia i oczyszczenia dusz.

W związku z tym w systemie masońskim czerwień jest symbolem regeneracji. Tak więc kolor czerwony, jest przypisany do Royal Arch Degree, ponieważ ten stopień uczy regeneracji życia.

Regeneracją życia, nazywany karmę negatywną, do której nakłaniają wszystkie systemy polityczne i religijne, w celu ponownego pozyskania niewolników.

(Czerwień lub czerwonu, to kolor ognia i ciepła, tradycyjnie kojarzy się z wojną i wojskiem.

W Rzymie paludamentum, czyli szata płaszczy generałów, miała kolor czerwony. Kolor krwi jest nierozerwalnie związany z ideą poświęcenia, walki, bohaterstwa i karmy negatywnej.

Oznacza także działalność charytatywną, (devo-tion, abnegation), przypominając o pelikanie, który karmił swoje potomstwo własną krwią.

W języku hebrajskim imię pierwszego człowieka, Adam – oznacza kolor czerwony – ci wiąże się z kolorem gleby i krwi.

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/08/21/moja-i-twoja-tozsamosc/

To połączenie człowieka z ziemią może wyjaśnić, związek czerwieni z namiętnościami, cielesną miłością, kosmetycznymi środkami używanymi przez kobiety, aby przyciągnąć kochanków.

Czerwony, jest kolorem młodości. Ogólnie rzecz biorąc, reprezentuje ona ekspansywną siłę i witalność. Jest symbolem wiary i hartu ducha, a w Łuku Królewskim reprezentuje żarliwości i gorliwości. Ma również ciemniejszą stronę, połączoną z płomieniami piekła, pojawieniem się demonów, apoplektyczną twarzą wściekłości.

Szkarłat, był charakterystycznym kolorem Orderu Złotego Runa, ustanowionego w 1429 roku, przez Philipa Gooda, masona, księcia Burgundii (1419-67). Nie tylko szkarłat płaszcza, ale także szata i specjalny kapelusz – chaperon – ze zwisającymi serpentynami.)

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/05/11/masonska-symbolika-kolorow/

Społeczeństwo najemne i hierarchia najemna, opiera się na ciemnocie i nędzy niewolników, aby sprawnie funkcjonować i przynosić korzyści prawdziwej elicie, która owy fundament cywilizacyjny oparty na kult-ur-ze stworzyła, wypromowała i utrzymuje …

https://ligaswiatanews.wordpress.com/2016/10/08/rzad-i-iluzja-urzedu/

Wszystko, co wam powiedziano i wszystko, czego was nauczono, jest użyteczną dla elit – fikcją.

Żyjąc w teatrze, oglądając prezentowane wam sztuki, przyjmujesz zasadę nie wchodzenia widza na scenę i nie wychodzenia poza teatr kult-ur-y cywilizacji.

https://dydymuscytaty.wordpress.com/tag/teatr/

FullSizeRender_4

Jest na świeci niewielu zwolenników upadku cywilizacji, do których i ja się zaliczam … żaden naturalny chaos, nie spowodował tyle cierpienia, co kontrolujący nas ład cywilizacyjny …

W głowie macie wolność myśli, słów i działań, równość, tryptyk, pentagram, heksagram, dusze, tożsamość zabarwioną na wasz prywatny kolor i Boga mówiącego wam prawdę, jednak wy pozwalacie komuś z zewnątrz barwić waszą tożsamość, szukacie idoli, a oni niewolników i wyznawców.

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2017/03/05/balans-dualizm-przeciwienstwo-i-tryptyk/

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2017/03/25/trojca-tesseract-i-tryptyk/

Oto kolejna prawda, która jest niewygodna, ponieważ odbiera ludziom fetysze i iluzje życia …

Dydymus
Akademia Filozoficzna Dydymusa
https://pomagam.pl/afd
Liga Świata
Samostanowienie i Samoograniczenie
https://pomagam.pl/ligaswiata
https://trueshopl.wordpress.com

Reklamy