X, Syria, Osirius, ISIS, czyli sposób funkcjonowania sekt księżycowych

X, Syria, Osirius, ISIS, czyli sposób funkcjonowania sekt księżycowych i tradycja ludu Sererów w aspekcie symbolu aster-iks

Ezoteryka, kształtuje na bazie kalendarza i prawa astronomicznego wojny, rewolucje i zamachy fałszywej flagi.

Powiązania językowo teologiczne, łącza przeszłość z teraźniejszością ustanawiając nowy ład przyszłości.

Wszystko, co miało związek z zamachem fałszywej flagi w tureckiej ambasadzie (19.12), wiąże się bezpośrednio z ostatnią fazą księżyca.

( Od 15 grudnia 2016 roku, księżyca zaczynało ubywać. Między 19/20 Grudnia wchodzimy w ostatnią kwadrę – księżyc dąży do nowiu – (28 grudnia) – black star – black moon – black monolith (Lilith). Pełnia – życie – Black Moon – Nów – śmierć. Pełnia jest X krokiem księżyca. )

Sekty księżycowe (np. Order of the Black Sun, czy chrześcijański kult maryjny (Czarna Madonna), takie jak judaizm sumeryjski, czy syjonizm chrześcijański, wytworzyły rytuały symboliczne na bazie prawa astronomicznego.

( Sekta Księżycowe, powstały ~ 60 tysięcy lat temu, po zniszczeniu planety Ikar, oraz powstaniu z Saturna i Ikara – Księżyca i Venus oraz Marsa. Saturn – Ojciec, Księżyc – Matka, Słońce – Dziecko : http://ligaswiata.blogspot.com/2016/05/kult-smierci-i-zota-era-czowieczenstwa.html )

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2017/01/06/gwiazdy-falszywa-flaga-i-slady-slonia/

https://ligaswiatanews.wordpress.com/2017/02/03/historia-syjonizmu-chrzescijanskiego/

Ta swoista magia, obleczona w symbolistyczne rytuały liturgiczne, tworzy wydarzenia zgodne z kalendarzem astronomicznym.

Jest to forma prawa astronomicznego, prawa gwiazd, które poprzez swój wpływ, decydują o życiu i śmierci.

Życie i śmierć, to dramat sceniczny, kreowany przez magów.

Aktorzy wzamian za fetysz mamona i stanowiska, dają magom władze nad ludźmi potrzebującymi strachu, emocji i sensacji oraz bogów i bohaterów, którzy ochronią społeczeństwo niewolników, przez wymyślonymi zagrożeniami, bowiem czym są wojny i rewolucje, jeśli nie przejawami egocentryzmu chorych psychiczne aktorów, przekładających egoizm jednostki i sitwy nad altruistyczny ład społeczny.?!

http://swiatowaliga.blogspot.com/2017/04/epikur-i-dziedzictwo-zaprzysiezonych.html

http://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2017/03/theatron-i-tryptyk-czyli-zycie-zwane.html

http://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2017/03/trojca-tesseract-i-tryptyk.html

X

Grudzień, to dziesiąty (X – TEN – DEC) miesiąc zodiakalny (biblijny kalendarz księżycowy), w którym według prawideł numerologii nie uwzględnia się zera.

Ashura, Asora (Ausar), Deca (Ten)

Aszura (arab. عاشوراء, Āšūrā’, aram. asurya – dekada), to muzułmańskie święto obchodzone 10 dnia miesiąca muharram. Jest jednym z najważniejszych świąt szyitów, inaczej jest interpretowane przez sunnitów.

Przez szacunek do muzułmanów i ich tradycji, na Bliskim Wschodzie czy w Indiach, święto jest niekiedy obchodzone także przez wyznawców innych religii, na przykład przez niektóre grupy hinduistyczne, buddyjskie czy chrześcijańskie.

Nazwa Aszura w języku arabskim oznacza „dziesięć” (słowo arabskie oznaczające liczbę 10 to aszara, powiązane z hebrajskim rdzeniem ’śr = dziesięć).

Korzenie święta sięgają czasów przedislamskich (według hadisów sunnickich, plemię Mahometa, jak i on sam, pościli tego dnia w czasach przedislamskich), prawdopodobnie wywodzi się ono ze zwyczajów wspólnoty żydowskiej zamieszkującej Medynę.

http://swiatowaliga.blogspot.com/2017/05/menora-i-siedem-planet-czyli-czym-jest.html

Według Aiszy, miejscowi Arabowie obchodzili je jeszcze przed Mahometem, zachowując tego dnia post. Hadisy sunnickie przekazują iż Mahomet uznał Aszurę za dzień święty dla swoich zwolenników, a post stał się obowiązkowy.

Później, gdy miesiącem postu ogłoszono Ramadan, zachowywanie postu tego dnia przestało być obowiązkowe, a stało się indywidualną sprawą każdego muzułmanina.

Dla sunnitów, Aszura jest świętem upamiętniającym opuszczenie Egiptu przez Izraelitów. Hadisy sunnickie głoszą iż po dotarciu do Medyny, Mahomet zauważył żydów poszczących 10 dnia muharram:

„Co to oznacza?”, spytał. Odpowiedzieli mu, „to jest dobry dzień, dzień w którym Allah uchronił dzieci Izraela od ich wroga, Mojżesz także pościł tego dnia.

Mahomet stwierdził, „bliżej nam do Mojżesza jak wam.” Rozpoczął więc post tego dnia i powiedział ludziom aby także pościli. ”

Według zwyczaju sunnickiego otwiera się wówczas drzwi Al-Kaby. Odpowiednikiem żydowskim jest święto Jom Kipur, obchodzone dziesiątego miesiąca tiszri. Inaczej święto to wygląda w rozumieniu szyickim.

Szyici odrzucają hadisy sunnickie, wedle których Mahomet zaadoptował żydowską tradycję w dniu męczeństwa jego wnuka, jako wymyślone przez umajjadzką biurokrację.

Także post tego dnia jest zakazany (w tradycji islamskiej, post jest wyrazem wdzięczności dla Boga za jego błogosławieństwo).

10 dnia muharram, 61 roku według kalendarza muzułmańskiego, w bitwie pod Karbalą, zginął Husajn ibn Ali. Husajn był wnukiem proroka Mahometa i został zabity w zasadzce przez wojska Jazida z rodu Umajjadów.

Postawa ibn Alego jest dla szyitów symbolem męstwa, poświęcenia i walki przeciwko niesprawiedliwości aż do śmierci. Ponieważ zginął 10 dnia muharram, tego dnia wydarzenie to jest upamiętniane każdego roku.

Jego śmierć, uznawana przez szyitów za męczeńską, stała się ważnym aspektem szyickiej tożsamości. Z tego powodu święto i dzień ten ma dla szyitów o wiele większe znaczenie niż dla sunnitów.

Muharram (arabski: محرّم) – nazwa pierwszego miesiąca kalendarza muzułmańskiego. Jego nazwa wywodzi się od arabskiego słowa حرام (haram) oznaczającego „zakazany” lub „święty”.

Genezą tej nazwy jest zakaz prowadzenia wojen i walk plemiennych w tym okresie przez plemiona Beduinów zamieszkujących Półwysep Arabski przed islamem.

10 dnia miesiąca muharram szyici obchodzą krwawe święto Aszura.

Deca w etymologii:
gr. δέκα (deka) → dziesięć.

911

Wychodząc z tego założenia data 19/12, jest adekwatna do daty astronomicznej 10/19 – 1/19, jednakże, istnieje wiele języków, w których porządek cyfr lub liter, jest odwrotny (w piśmie lub mowie), na ten przykład ma to miejsce w języku greckim, łacińskim (obie strony są poprawne), arabskim, czy w językach celtyckich …

Mag animator kreuje marionetkę

Turecki asasyn tworząc swoje rytualne przedstawienie fałszywej flagi : pokazuje światu pozę magika ( magik – animator, karta tarota – karta nr.1 ), która jest symbolicznym gestem wskazania czarnej gwiazdy.

Gdy magik pojawi się w szerszym kontekście, wskazuje to na jego talent, możliwości i zasoby, za pomocą których kreuje się armie posłusznych marionetek.

Asasyni poddający się słowom przepowiedni (oraculum) querentu, kreują własny los na bazie wiary we władzę maga.

( Querent (wywodzący się z Oxford English Dictionary, od łacińskiego quærēns „poszukujący”, fraza quærere „poszukiwanie, zysk, zapytanie”), to „ten, kto szuka”.

W tarocie : określa dla kogo jest kierowana wróżba, osoba która odbiera interpretacje kart. Jeśli sam stawiasz sobie tarota, jesteś odbiorcą i pytającym.

Querent używany jest do określenia „osoby, która prowadzi orację”, ponieważ problem, wymaga innego światopoglądu, którego poszukuje pytający, za pośrednictwem wyroczni.

Wyrocznia tarota, jest niczym innym niż techniką zbieżną z przepowiednią I Ching, której manipulacja polega na odwołaniu się do słów poszukującego prawdy.

https://ligaswiatanews.wordpress.com/2017/01/08/szachy-ezoteryka-i-masoneria/

Wszystkie formy wróżbiarstwa odwołują się do manipulacji związanej z logiką przesłania, tej samej metody używają wróżbiarze nazywani sędziami, księżmi, politykami, czy lekarzami, którzy szukają leku – pożywienia odpowiedniego dla poszukującego.

Rodzaj pytań zadawanych przez querent różni się od potrzeb i metodologii systemu wróżbiarstwa.

Ważne. Uwaga !

Ten, kto uważa się za wyrocznie, medium, może przewidywać zdarzenia tylko w formie osobowej, bowiem tak zwany świat duchowy, to wgląd duchowy za pomocą myśli, odczuć i wyobrażeń w inny skrawek naszej duszy, jednakże byt alternatywny lub równoległy, nie jest gwarantem wykreowania pewnych wróżb, dotyczących tego wymiaru istnienia.

Pozory mogą zmienić naszą drogę życiową wedle wytycznych z innego wymiaru, dlatego każda forma wyrocznie jest czystym złem kierowanym przez egocentryzm wróżbity …)

Mag za pomocą metody magicznej, wskazówek niesionych przez los i wiedzę astrologiczną przekształca, dekonstruuje rzeczywistość, umieszczając ludzi według ich potencjału, na planszy do geopolitycznej gry.

Wiedza, jest tutaj częściej zastępowana intuicją proroka lub wyroczni, którzy w systemach hierarchicznych, manipulują wyznawcami według schematu mocy, która nieodmiennie pozostaje w rękach magów.

Egoizm, kieruje się mocą własnego ciała i umysłu. Mistycy niosący głos logiki i altruizmu, są niszczenie za pomocą technik wojny filozofów …

Ego querenta mylone jest ze samoświadomością, która gnije od środka pławiąc się w zatrutym sosie mocy i próżności.

Zabójca – marionetka, sterowana jest ręka animatora, czyli maga, przyjmuje pozycje Hanged (Wo)Man – Wisielec ( 12 karta tarota ), co symbolizuje poświęcenie przez śmierć.

Śmierć, wiązana jest z miesiącem grudniem według kalendarza tradycyjnego (12 miesiąc) i astrologicznego ( X miesiąc ) operującego w znaku koziorożca.

Dobrym przykładem jest tutaj rytualny zgon Davida Bowiego, który odnosi się bezpośrednio do kultu Czarnej Gwiazdy.

https://soundofthenwo.wordpress.com/2016/09/11/david-bowie-duchowy-uczen-aleistera-crowleya/

Dochodząc do podsumowania atak na Syrię, przez ISIS i zjednoczone siły masońskie, jest formą rytualnego przedstawienia opartego na historycznych zasadach wierzy astronomicznej .

Osirian (Ausar) – Syrian (Asura) – Asura (Assur, Ashur, Ashura) – Ahura ( Mazda)

Jak to rozumieć ?

ISIS = East (Esat) = Syria = Syriusz = Gwiazda Wachodu ( East Star – Aster-isk)

Isis-Sothis-Hathor vel Izyda- Pełniła funkcję przewodniczki zmarłych.

Sopdet (Sothis) – bogini Syriusza i trzej królowie na lini Syriusza.

Przybycie trójcy śmierci : Ojciec, Matka – Dziecko

Baal ( Hadad) – EL Ashura (Asura) – Anat (Ashera – Królowa Nieba)

Horus – Osiris (Ausar) – Isis (Esat-East – Królowa Nieba)

( Ormuzd lub Ahura Mazda (dosł. Pan Mądry, Pan Wszystkowiedzący; staroperski: Ahuramazda, średnioperski: Ohrmazd, Ormuzd, Hormuzd, Ohrmizd) – najwyższe bóstwo w religiach irańskich: mazdaizmie i zaratusztrianizmie.

Bóg stworzyciel, walczący stale ze Złym Duchem Arymanem. Stwórca świata i ładu w kosmosie i praw nim rządzących, uosobienie ładu i absolutnej mądrości. Jego symbolem jest oczyszczający ogień. Wyobrażany był w postaci uskrzydlonej tarczy słonecznej.

Termin asura odnosi się do osoby „poszukującej mocy” lub „spragnionej mocy”. Praindoeuropejski trzon „As” oznaczał istotę obdarzoną mocą (w mitologii nordyckiej asami byli bogowie tacy jak Odyn, Thor i Tyr).

Æsir, aesir (wym. [‚aiser] po islandzku, liczba pojedyncza Áss, żeńska forma Ásynja)

Powiązany jest także z awestyjskim terminem ahura – dobry bóg – „boska mądrość” (patrz – Ormuzd = Ahura Mazda), jest to ślad istnienia niegdyś wspólnoty indoirańskiej.

Anat (gr. Αναθ, fenic. 𐤏𐤍𐤕, ugar. 𐎓𐎐𐎚) – kananejska bogini, siostra i równocześnie ukochana Baala, pomimo to często tytułowana dziewicą. W jednym z aspektów swej osobowości jawi się jako zmysłowa bogini miłości i płodności, w innym – jako budząca grozę wojowniczka.

Według tekstów z Ugarit posiadała zdolność wprowadzania się w szał bojowy, podczas którego w bitwach ścinała głowy „jak kłosy” i cała zbryzgana krwią zawieszała sobie odrąbane ręce pozabijanych wrogów wokół pasa, a ich głowy na swoich plecach. Z owego szału zabijania niełatwo było się jej potem wyprowadzić.

Pomoc Anat odegrała znaczną rolę w zakończonych sukcesem staraniach Baala, syna Dagona, o uzyskanie dominującej pozycji pośród bogów. Dzięki jej perswazjom, a nawet groźbom, najwyższy bóg El zdecydował się przekazać władzę Baalowi, pomijając przy tym własne dzieci.

Kiedy Baal poniósł śmierć z ręki swego wroga – boga Mot, Anat okrutnie rozprawiła się z jego zabójcą, a następnie doprowadziła do powstania z martwych swojego ukochanego.

W sztuce zwykle przedstawiano ją nagą, z symbolami płodności – kwiatami lilii lub wężami w rękach, często jadącą na koniu. W czasie obrzędów ku czci Anat nierzadko składano w ofierze małe dzieci.

Kult Anat, podobnie jak kult bogini Astarte rozpowszechnił się także w Egipcie od czasów Nowego Państwa. Jako córka Re i wojowniczka posiadała świątynie w Tanis – rammesydzkiej stolicy we wschodniej Delcie Nilu.

Królowa Niebios, jest to tytuł nadany starożytnym bóstwom nieba czczonym przez starożytne i współczesne cywilizacje.

Inanna, Anat, Isis, Astarte, Hera, Maryja, Hera, Juno, Asherah ( prorok Jeremiasz)…)

Mamy tu gwiazdę (Asteriks) matki Rosji, gwiazdę ojca USA i gwiazdę dziecka Syrii, które musi zostać przeobrażone, za pomocą rytuału przejścia, rytuału ognia, który wypali wszystkich tych, którzy są przeciwni władzy hierarchicznych bogów.

Czarną Gwiazdę ISIS wskazują wszyscy okultyści na świecie, wystarczy się przypatrzeć, ten sam gest egzystuje od wieków. Czarna gwiazda – księżyc, tak jak jej mąż Saturn, wpływa na ludzką psychikę, tworząc egocentyzm, kształtujący ciemną stronę mocy.

Ten sam schemat dotknie niedługo Turcje, która ulega wpływowi dekonstrukcji i skrajnych podziałów. Świadczy o tym nieme przesłanie w postaci wisielca …

Śmierć (13 karta tarota)

Izraelski minister budownictwa Yoav Galant, powiedział (16 maja), że syryjski prezydent Baszar al-Assad, powinien zostać zamordowany …

Oświadczenie dla zachodnich mediów złożono tylko po to, aby rozpowszechnić fałszywe informacje na temat ataku chemicznego dokonanego przez władze syryjskie, które ponoć masowo palą ciała zagazowanych więźniów.

Ten schemat dezinformacyjny był używany podczas drugiej wojny światowej i jest powtarzany w nieskończoność.

Mamy więc mityczny holokaust, maga, śmierć i kolejnego wisielca.

Galant : ” Rzeczywistość jest taka, że wykorzystano broń chemiczną, a ciała ofiar zostały spalone, tak jak miało to miejsce 70 lat temu … Myśle, że nadszedł czas aby zabić Assada …”

Mamy więc odwołanie do kart 7 (70=7-0=7), siedem kielichów, której symbolika odwołuje się do kielichów pełnych skarbów i zatrutych informacji.

Dziennikarz z Times of Israel, uważa, że zamach polityczny, w świetle prawa międzynarodowego jest nielegalny, jednak minister nie chciał rozmawiać o „kwestiach praktycznych”.

I tutaj następuje już bezsprzeczne nawiązanie do 7 kart tarota : Zabójstwo Assada, będzie jak zabicie węża, atak skupi się na głowie, która znajduje się w Teheranie.

Gdybyśmy rozmawiali o prawdziwym ludobójstwie jakiego miałaby dopuścić się Syria, Izrael musiałby dotrzeć do Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Jednak broń Assada, to żywa ideologia propagandowa, która posłużyła Izraelowi do pozbycia się m.in. Saddama Husajna.

Mosze Ja’alon, powiedział że Izrael ma sposoby komunikowania się z ISIS, która przeprosiła za przeprowadzenie ataku na żołnierzy IDF (Israel Defense Forces).

Czym jest ISIS, ISIS to skrót od Israeli Secret Intelligence Service, pod taką nazwą od lat znany jest Mossad.

Aster-iks, czyli Yoonir

Religia Serer lub ƭat Roog („Droga Boskości „) to oryginalne przekonania religijne, praktyki i nauki Sererów z Senegalu w zachodniej Afryce.

Sererowie wierzą w uniwersalne bóstwo zwane Roog (lub Rog). W językach Cangin Roog jest określany jako Koox (var: Kooh ), Kopé Tiatie Cac, Kokh Kox itd.

Sererowie zamieszkują całym region Senegambii. Przekonania religijne obejmują starożytne pieśni, wiersze, które czciły i były ofiarowywane bóstwom, a także duchom (astronomia). Wiara stanowiąca podstawy wierzeń obejmowała również astronomię, rytuały inicjacyjne, medycynę, kosmologię i historia ludu Serera.

Zmarli, zwłaszcza elita była, mumifikowana w celu przygotowania ich do życia pozagrobowego (Jaaniiw).

Zmarłym towarzyszyły bogactwa naturalne ziemi w tym złoto i srebro i inne przedmioty z metalu będące znakiem tradycji i rozwoju cywilizacyjnego.

Yoonir, to symbol Wszechświata

Jedną z najważniejszych gwiazd w kosmologii Sererów jest Yoonir.

„Gwiazda Yoonir”, nazywana jest dziś Syriuszem. Wpływ Syriusza dotyczy kształtowania kalendarza rolniczego, bowiem wraz z aktywnością Syriusza następowała powódź, która oznaczała początek okresu siewnego.

Gwiazda Yoonir była symbolem najwyższego bóstwa Pangool (Człowiek – Najwyższe Bóstwo), którego narodzenie poprzedzała wigilia zwana Xoy ( 10 miesiąc kalendarza rytualnego ).

Ceremonie Xoy prowadził szama i szamanka nazywani Saltigue. Pangool, to duchy przodków ( liczna pojedyncza : Fangool) reprezentowane przez węże.

Czegoś wam to nie przypomina ?

Szczyt Gwiazdy (najwyższy punkt) reprezentuje Najwyższe Bóstwo (Roog). Pozostałe cztery punkty, przedstawiają kardynalne punkty Wszechświata.

Przejście w linii („z dołu na lewo”, ” z góry na prawo” i ” z góry na lewy i z dołu na prawo”) wskazuje na oś wszechświata, i zbiorczy punkt przechodzenia energii.

Najważniejszym punktem jest „punkt wyjścia i zakończenie, pochodzenia i końca”.

Wśród Serersów, którzy nie potrafią czytać ani pisać, bowiem kierują się ideą obiecadła, składanie podpisu odbywa się za pomocą gwiazdy Yoonir – język symboli, mówi wtedy o szczęściu i przeznaczeniu człowieka.

Jednak w okultyzmie gwiazda Yoonir zmienia się w Aster-iks, która oznacza tego, który posiada władze i wiedzę.

Legendy Sererów naprowadza was na tropy kolejnych wykładów o ziemi, Bogu i narodzinach człowieka.

Mit stworzenia ludzi Serera jest ściśle powiązany z pierwszymi drzewami stworzonymi na planecie Gai przez Rooga.

Formacja ziemi na planecie Gaja, zaczęła się od bagien. Ziemi powstała długo po tym jak powstały trzy pierwsze światy : świat wody, świat podziemi i świat powietrza, obejmujący słońce – Saturn, księżyc – Ikar i gwiazdy.

Bagno zrodziło pierwsze drzewo – drzewo życia. Trzy pierwsze światy zostały zrodzone poprzez myśl, mowę i działanie.

Najprawdobniej drzewem życia było jedno z tych drzew (różnice rytualne):

1. Saas (Sas)
2. Nquƭ (Ngud lub NGuƭ )
3. Somb
4. Nqual (Ngaul lub NGawal)
5. Mbos

Pierwsze drzewo, to pierwsza żywa istota na ziemi. Pod drzewem zamieszkał wąż, szakal, struś i hiena.

Świat żeński, również odegrał kluczową rolę w procesie stworzenia Wszechświata i pierwszych ludzi.

Jest to związane z sererowską filozofią piękna i liczbami. Sererowie w symbolice religijnej uważają, że numer 3 symbolizuje świat kobiecości, numer 4 symbolizuje męski świat, a połączenie tych liczb, czyli 7 (3 + 4) reprezentującą równowagę i perfekcję.

Opowiadałem wam o ascendenci każdego żywego organizmu, który poprzez doświadczenie życia fizycznego kreuje swój świat lub trwa w bezruchu.

W kosmologii Sererów, przed istnieniem Wszechświata, Roog istniał sam w sobie. Nie było nic poza ciszą i ciemnością.

Jest to, najważniejsze pojęcie równowagi i doskonałości ilustrujące tworzenie wyższego porządku duchowego i odpowiada motywowi chaosu natury, który nie może być podporządkowywane idei ludzkiego porządku hierarchicznego.

Bóg tworzy równowagę czynników i nie ingeruje w chaos przypadku, więc to co nazywacie rzeczywistością i ładem społecznym, jest teatrem władzy człowieka nad człowiekiem.

Nie ma idealnego zespolenia płci w postaci istoty androgennej nazywanej ojcem i matką chrzestną człowieczeństwa.

Bóg poprzez kobietę i z żeńskiego łona (Noo tiig tew) stworzył idee mnożenia gatunku ludzkiego.

Mityczna mowa, pierwsze słowo, to wielki wybuch chaosu. Jednak pierwszym wielkim wybuchem była ekspansja chaosu natury – od nasion (wszystkie rośliny mają jeden wspólny pień) po rośliny w tym drzewa, potem przyszła ekspansja zwierząt

Roog pojawia się w roli Boga – twórcy i demiurga.

Kosmologia Sererów, była niszczona jak kosmologia Lechitów w sposób bezwzględny. Doprowadzono do ich migracji, a kolejne pogromy dokończyły dzieła pod koniec lat 60-tych dwudziestego wieku.

Sererowie odnoszą się do mitu twórczego i roli mowy – dźwięku w tworzeniu wszechświata. Słowa stworzenia to : A nax i Leep.

Biblia w pierwszej wersji zaczynała się od słów na początku było sześć i zdania : tak na samym początku.

To zdanie rozpoczyna każdą opowieść Sererów (Naaga Reetu Reet)

Z perspektywy globalnej mity Sererów, są podstawą kreacji najważniejszych bóstw świata współczesnego, przrmawiają za tym struktura i źródła przenoszone z cywilizacji na cywilizacje i z kultury na kulturę.

Tworzenie Wszechświata opiera się na kilku etapach :

1. Struktura, określa podstawę narracji i znaczenie cytowanego mitu przez najwyższą istotę ;
2. Proces tworzenia w oparciu o mitologię Sererów
3. Geneza Wszechświata;
4. Prolog pierwotnego mitu opartego na trzech kluczowych elementach: woda, powietrze i ziemia;
5. Pierwotny ocean i powstanie Ziemi;
6. Ruch obrotowy wokół osi świata, tworzenie drzew i roślinności;
7. Stworzenie zwierząt;
8. Stworzenie ludzi i pierwszej pary – mężczyzny i kobiety, których dzieci i potomkowie poszły wypełnić świat;
9. Kryzys, który dotknął planetę Ziemię i oddzielił człowieka od zwierząt, i dlaczego pies stał się przyjacielem człowieka;
10. Interwencja Rooga i proces boskiej interwencji na różnych początkowych etapach tworzenia ;
11. Ścisła reprezentacja Wszechświata – trzy światy: niewidzialny świat góry, dobowy świat ziemski i nocny świat

Proces tworzenia Wszechświata przypisuje się kobiecej i macierzyńskiej naturze Rooga.

Liczba trzy, odpowiada kobiecemu światu i procesowi tworzenia. Istniały trzy podstawowe części kosmosu i trzy światy.

Ten potrójny rytm kosmosu występuje również u kobiety, czego przykłady można znaleźć w micie Sererów :

„Roog a binda adna noo tiig tew (Roog stworzył świat dzięki swojej kobiecej naturze).

Sformułowanie „Tiig Tew” przypisuje kobiecemu ciału macierzyństwo i odpowiada ogólnemu powiedzeniu Matki Ziemi .

Wyrażenie „no tiig tew” tłumaczy się „z kobiecej macicy”.

Język obietnicy jest językiem symbolicznym. Religia Serera i ustna tradycja nadaje Roogowi realistyczne aspekty początkowego stworzenia.

Istnieją trzy etapy tworzenia buntu w istot człowieczej:

1. Przez myśl – w żywym boskim jajku, Roog rozwinął formy i istoty, które stworzyły.

Kładąc fundamenty pod przyszłe zdarzenia.

2. Słowo – Roog rozpoczął okres ciąży od nadania sensu wszystkim pierwotnym słowom, aby sprawnie realizować swój plan.

3. Poprzez działanie – poprzez swój kobiecą naturę, Roog otworzył jajo wydobywając embrion i łożysko gotowego do samodzielnej egzystencji.

Roog, nie stworzył ani nie wytworzył wszystkich istot – wszelkiego rodzaju. Po prostu stworzył archetyp, a nie prototyp każdego gatunku.

Istnieje 7 głównych archetypów:

Trzy podstawowe elementy (powietrze, ziemia i woda) i cztery największe nasiona (pierwsze drzewo, pierwsze zwierzę i pierwsza para ludzi – samica i samiec.

Geneza Wszechświata (mityczne słowa)

” Na początku nie było nic poza ciemnością i ciszą, istniejąca istota, Roog, rozpoczął genezę świata .”

Roog (Root – Korzenia) zachodzi w ciąże ( choć tradycja słowna przez tabu nie mówi tego wprost ) i wypowiada A Nax :

Woda, powietrze, ziemia !

„Leep à joon maaga
Roxondox o maaga,
Gad’wa roog,
Saay’a lang ke ”

Co oznacza:

Słowa skaczą w przestrzeń,
Nosił morze na głowie,
Firmament na jego ramionach,
Ziemia w jego dłoniach.

Mityczne słowa wyznaczyły trzy światy (woda, powietrze i ziemia) na podstawie prologu genezy.

Na początku powstał świat morski i wody podziemne, potem powstało powietrze oraz słońce, księży i gwiazdy, a następnie powstała ziemia

Pierwsze bagno i stworzenie Ziemi (Nqaul)

” Ko adoox adax Nqaul” – ” Jaki był początek Nqaul”

Pierwsze drzewo Nquƭ, ma właściwości leczące węże. Pierwotna wyspa na której stało drzewo była animowana przez wir pędzący dookoła osi świata. Ludy pierwotne często rysowały wir, który był błędnie interpretowany jako obraz galaktyki.

Powstanie wszechświata i galaktyki oraz ruch wirowy Rooga wpłynął na oś wszechświata i oś Gai. Energia życiowa tworząca spirale wraz ze światłem tworzyły kolejne niebiańskie obiekty.

Pierwszymi stelami reprezentującymi galaktykę są stele ludu Serera. Stele ustawiane były wewnątrz domów lub na płacach w formie słupów koronacyjnych. Pierwsze stele były wykonane ze świetego drzewa.

Stele mające 12 warstw symbolizowały niebiański ład, cztery warstwy tworzące kwadrat, reprezentują ziemski świat.

Historia, tradycja tego ludu ma wpływ na dzisiejsze nasze życie, jednak z niewyjaśnionych powodów, wiedzę na ich temat się cenzuruje – wystarczy spojrzeć na polską Wikipedię, czy encyklopedie spisywane w języku polskim, niemieckim, czy włoskim.

Chce wznieść ludzkość z powrotem na poziom wiedzy dostępnej do tej pory dla magów i władców. Jednak wiedza pierwotna, musi w was na nowo zakwitnąć, rodząc mądrość, a nasiona już padły na urodzajną glebę.

http://wojciechdydymski-cytaty.blogspot.com/2016/12/obiecado.html

Abyście zrozumieli, czym jest przesłanie maga, zadam wam na koniec dzisiejszego wykładu, zadanie logiczne mające na celu odnalezienie wiedzy powszechnej dostępnej.

Iluzja magii tworzącej teatr rzeczywistości, ewoluuje prowadząc ludzi na szafot poprzez podstęp, który zmusza do samo ukrzyżowania i samoofiarowania – wpływ dekonstrukcji na psychikę jednostki, dopasowującej się do wymogów iluzji, której nie zaakceptuje dusza i nie wytrzyma system nerwowy.

Symbol współczesnego medium, znanego pod nazwą TV (T-ElE (<>)-Vi-Sion), powstało na przełomie antyku i średniowiecza, za pomocą zjednoczenia dwóch symboli.

Pytanie brzmi : Jakie to symbole i uwierzcie mi, zadając właściwe pytania, drzwi do prawdy otworzą się nawet w internecie pełnym pułapek i kłamstw.

Liga Świata
Dydymus
Samostanowienie i Samoograniczenie
Akademia Filozoficzna Dydymusa
https://pomagam.pl/ligaswiata

P.s.

Przestańcie słuchać dezinformacji i tworzyć coraz mniejsze stada baranów idących na rzeź. Teza lub antyteza czaru podziału nie zaprowadziła nikogo do prawdy.

Logika, jest wyzwoleniem, które nie przychodzi wraz z mesjaszem, wojną, rewolucją, czy za pomocą rządu tego, czy innego bractwa wzajemnych interesów, wyzwolenie przychodzi wraz z równością, która rodzi wolność i tworzy podstawy samostanowienia i samoograniczenia ego, aby to, nigdy więcej nie zatruwało umysłu wolnych ludzi.

Jeśli pokonacie ego, strach zniknie sam, a wtedy staną otworem drzwi tożsamości gatunku ludzkiego, którego siłą jest zjednoczenie ponad państwami, ideami, nieistniejącymi rasami i językami alfabetów.

Zjednoczenie dążące do jedności z naturą, pozwala nam funkcjonować w zdrowiu i mądrości.

Strach o utratę jakiegokolwiek fetyszu (pieniędzy, tytułu, stanowiska, pozycji …), jest strachem przez utratą iluzji rzeczywistości, która okrada was z mądrości, wolności i duchowość, dając wam płytkość, nałóg i popęd oraz rozczarowanie z rzeczy, niewartych nazwania ich wartościowymi, bowiem wartość wychodzi z ducha i nie ma nic wspólnego z materią tworzącą konsumpcjonizm oraz teatr władzy człowieka nad człowiekiem.

Strach rodzi się z obawy, aby upadający porządek, nie pozbawił was sensu życia wśród innych chorych psychicznie jednostek, akceptujących absurd rzeczywistości.

Jeśli nie znasz pojęcia wartości, staje się nią wszystko, co daje wam – tolerancja wobec zła. Tolerancja, kierująca się ideałami dekonstrukcji słowa i myśli, nie toleruje naturalnych form koegzystencji, które podlegają stopniowej dekonstrukcji wypaczającej rdzenne znaczenie słowa rodzina, związek, dom, miłość, czy prawda …

Życzę wam, wewnętrznego oświecenia i wiary we własną moc tworzenia siebie oraz w moc poświęcenia, która zdobywa, utrzymuje i hołduje miłości, będącej najwyższą z wartości jaką człowiek, może dać drugiemu człowiekowi, oblekając tą wartość jedwabiem innymi wartości takich jak: wierność, lojalność, prawda, poświęcenie i altruizm.

Dydymus

Reklamy