Piątek 13-ego : Księżyc Żniwiarzy

Piątek 13-ego : Księżyc Żniwiarzy

Pozorny ruch archonta zwanego Księżycem po sferze niebieskiej odbywa się z zachodu na wschód z prędkością ok. 13° na dobę.

Księżyc znajdujący się we wrześniowej pełni, bywa nazywany zgodnie z ludową tradycją – Księżycem Żniwiarzy.

W starożytnej Lechii, a także na terenie wielu innych państw – starej Europy ( w tym w Egipcie), kończyło się zbieranie wrześniowych plonów, przy świetle, jaśniejszego nad horyzontem księżyca.

Wrześniowa pełnia zapowiada porę deszczową, która kończy okres lata i towarzyszących mu upałów. Egipcjanie, przygotowywali się w tym okresie, do pierwszego, jesiennego wylewu Nilu, który był oczekiwany, przez hodowców tropikalnych roślin.

Co czterdzieści lat, księżyc żniwiarzy, pojawia się w szczególny dzień, zwany piątkiem trzynastego lub piątkiem zjednoczenia Boga (Ra) i Bogini (Is) – ( RaElIs (3) | 13-El).

Księżyc Żniwiarzy i zmiany

Księżyc Żniwiarzy, jest także zwany Księżycem Zbiorów / Plonów lub Księżycem Wina. Nazwa wiąże się bezpośrednio z jesiennym winobraniem i zakończeniem żniw oraz niesie za sobą kilka innych tajemnic misteryjnych, niepowiązanych wprost z rytmem działań matki natury.

Księżyc Żniwiarzy jest szczególny, gdyż wschodzi razem ze słońcem. Dawniej jasne noce pozwalały na zbiory przez całą dobę. Nie tylko aspekty praktyczne brano pod uwagę, ponieważ w tym szczególnym okresie na znaczeniu zyskują ochronne rytuały.

Rytuały, związane z ochroną upraw, plonów, są realizowane na bazie utensyliów, takich jak : różdżki drewniane, dwa noże rytualne, misy ofiarne, świece, kreda lub węgle, odpowiednie zioła, i inne elementy w tym części zwierząt i narzędzi gospodarskich …

Jesienna równonoc ( poniedziałek, 23 września o godzinie 9:50), to czas równowagi między Światłem a Ciemnością, czas zbiorów i wdzięczności dla Matki Natury, za jej dary dla całej ludzkości. Jest to także czas refleksji i planowania przyszłości. W astrologii równonoc jesienna wyznacza także początek zodiakalnego znaku Wagi.

Równonoc Jesienna, tworzy unikalny moment równowagi pomiędzy światłem i ciemnością. Przypomina to nam o początku i końcu, o idealnej przeciwwadze. Dlatego ważne jest, by w tym dniu zwrócić szczególną uwagę na zrównoważenie aspektów energii męskiej i żeńskiej, Boga i Bogini (4), życia i śmierci.

Święto Równonocy Jesiennej, jest również podsumowaniem roku i oceną naszych osiągnięć oraz zastanowieniem nad tym, co nas spotkało, co przeżyliśmy, czego chcemy, a co jest dla nas ciężarem i czego chcemy się z życia pozbyć.

Rownież z punktu widzenia magii – równonoc jesienna, jest bardzo ważnym momentem. Istnieją szczególne rytuały, misteria, które można wykonywać bardzo rzadko, a często tylko w tym momencie cyklu rocznego. Działanie tych rytuałów, zostaje wzmocnione działaniem sił przyrody i dlatego są one tak skuteczne w swym rzeczywistym działaniu.

( Rytuał trzynastu świec

Jest to dość skomplikowany rytuał ochronny, ale wyjątkowo skuteczny. Pozwala on uniknąć wielu negatywnych wpływów w każdej dziedzinie życia. Można go wykonywać w dowolnym momencie, ale jego moc nasila się, gdy jest robiony w noc zmiany pory roku, a więc teraz z 22 na 23 września. Do jego wykonania potrzebne będą:

– 12 białych świec,

– jedna świeca woskowa,

– olejek o zapachu mirry, aloesu lub drzewa sandałowego.

– lustro o średnicy 50 cm.

Ustaw lustro na stole lub podłodze opierając o ścianę. Wszystkie świece namaść olejkiem.

Świecą woskową (która symbolizować będzie Ciebie), dotknij kolejno siedmiu czakr zaczynając od koronnej (czubek głowy), a potem kolejno: czakry trzeciego oka (miejsce między brwiami u nasady nosa), czakry gardła (krtań), czakry serca (serce) czakry splotu słonecznego (okolice pępka), czakry seksualnej (nad spojeniem łonowym), czakry podstawy (kość ogonowa) (5). Na koniec dotknij nią stóp, ustaw na środku powierzchni, na której odprawiasz rytuał, naprzeciwko lustra i zapal.

Pozostałe świece ustaw zapalone wokół woskowej, ale nie dotykaj nimi czakr. Teraz unieś obie dłonie nad płonącymi świecami i wizualizuj siebie, swój dom lub inne miejsce, które chcesz chronić za pomocą ochronnego okręgu ognia, Nie parzące płomienie, pochłaną wszelkie zło, które chce się w Ciebie wedrzeć. Po siedmiu minutach zdecydowanym ruchem zgaś płomień swojej świecy i schowaj ją w bezpiecznym miejscu. Pozostałe świece powinny wypalić się do końca. )

Jesień, to najlepszy moment, aby skupić się na sobie oraz swoim personalnym czasie, ladzie, prawie i Bogu (6).

Tylko raz na wiele lat zdarza się, że pełnia przypada dokładnie trzynastego w piątek. Kolejna taka kumulacja będzie w styczniu 2049 roku.

Tegoroczny Księżyc Żniwiarzy wschodzi w znaku zodiakalnej panny. Warto ten szczególny czas przeznaczyć na porządki, ponieważ jest to idealny czas na przeprowadzenie życiowych zmian.

Wyrzuć to, co cię zatrzymuje, bałagani w twojej przestrzeni, zrezygnuj z tego, co ci ciąży, smuci cię albo osłabia. To doskonały moment na zmianę pracy lub na przepracowanie nieudanej relacji, w której tkwimy w obawie przed zmianami.

Kończący lato Księżyc Żniwiarzy, to idealny moment na nowy początek.Ta jesień może być owocna nie tylko w kwestii zbiorów. To czas, który zaowocuje w przyszłości, jeśli dziś skupimy się na ochronie przed tym, co nam nie służy i na wdrożeniu pozytywnych zmian.

Jeśli boicie się, że piątek trzynastego może niekorzystnie wpłynąć na wasze postanowienia i działania w okresie tego wyjątkowego księżyca, sugerujemy, żeby podejść do tej daty ze spokojem i mądrością wynikająca ze zrozumienia połączenia człowieka z siłami wszechświata (1).

Warto kierować się rdzenną tożsamością i świadomością, aby dzięki magii intencyjnej (2), stworzyć równowagę, pomiędzy wewnętrznym bogiem i boginią (lewa i prawa połowa mózgu (1)), ponieważ jak w górze, tak i na dole.

Liga Świata

Dydymus

Akademia Filozoficzna Dydymusa

https://pomagam.pl/wdd

https://trueshopl.wordpress.com

Samostanowienie i Samoograniczenie

https://zrzutka.pl/94z6z8

1. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/08/30/archonci-i-wizualizacja-wplywu-na-byt-ludzki-za-pomoca-trzeciej-sily/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/08/14/czaszka/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/20/wymiary-i-sily/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/02/25/swiadomy-sen-i-spojrzenie-na-nasz-dom/

2. https://akademiafilozoficznadydymusa.wordpress.com/2019/05/09/samo-poszanowania-magia-intencyjna/

https://akademiafilozoficznadydymusa.wordpress.com/2018/07/30/paradoksy-wiary-i-magia-intencyjna/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/15/spokoj-magii-intencyjnej-czyli-odkrycie-i-zespolenie-wlasnego-ja/

3. https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/07/02/izrael-iluzja-w-utopijnym-swiecie-trzeciej-sily/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/02/08/kreacja-szescianu-czyli-jak-okrasc-i-zniewolic-czlowieczenstwo/

4. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/30/czym-sa-gesty-modlitewne-i-medytacyjne/

5. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2018/12/29/czym-sa-czakry/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/07/20/wymiary-i-sily/

6. https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/24/alegorie-czasu-chronos-aion-uroboros-i-caerus/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/04/14/moj-personalny-lad/

https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2019/05/30/swiete-prawo-personalne/

https://dydymuscytaty.wordpress.com/2018/10/28/dowod-na-istnienie-boga-personalnego/